همزمان با كشور،

هفت سامانه خدمات الكترونیك وزارت اقتصاد در یزد رونمایی گردید

هفت سامانه خدمات الكترونیك وزارت اقتصاد در یزد رونمایی گردید برتریها: یزد - هفت سامانه خدمات الكترونیكی در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان ها همچون در یزد امروز سه شنبه همزمان با استفاده از ویدئو كنفرانس با حضور مسعود كرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره كل امور اقتصادی و دارایی یزد، این سامانه ها شامل دادور و یاور، ارتباطات مردمی، ویدئو كنفرانس داخلی وزارت امور اقتصادی، دادرسی عالی مالیاتی مبحث ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم، درخواست وجه الكترونیكی خزانه، نظام فنی و اجرایی مناطق آزاد و سامانه تبادل الكترونیكی اسناد و مكاتبات وزارتخانه است.
كرباسیان در مراسم رونمایی از این سامانه ها با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در حوزه خدمات الكترونیك اظهار داشت: این وزارتخانه بر مبنای آخرین شاخص های سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جایگاه نخست دولت الكترونیك از میان سازمان ها و وزارتخانه ها قرار دارد.
در مراسم رونمایی از سامانه های یادشده معاونان وزیر، رئیسان سازمان های تابعه و مدیران كل ستادی وزارتخانه و هم مدیران كل امور اقتصادی و دارایی استان های كشور حضور داشتند.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی یزد هم در حاشیه بهره برداری از این سامانه ها، توسعه خدمات الكترونیك را از برنامه های در دست اجرای وزارتخانه عنوان نمود.
علی نمازی اضافه كرد: راه اندازی سامانه های یادشده گامی در جهت توسعه دولت الكترونیك، تسریع و شفاف سازی فعالیت ها، عرضه خدمات مناسب در كمترین زمان ممكن به مردم و افزایش رضایتمندی آنهاست و امیدواریم مسئولان و مردم بتوانند از این بستر استفاده مطلوب بكنند.
سامانه درخواست وجه الكترونیك، وجوه تخصیص یافته به دستگاههای اجرایی و فرایند دریافت و پرداخت وجوه خزانه را امكان پذیر می كند.
سامانه ارتباطات مردمی، تسهیل كننده دریافت اطلاعات، گزارشها و شكایات مردمی و مدیریت فرایند بررسی اقدام و پیگیری تا حصول نتیجه در دستگاهها و واحدهای تابعه وزارت اقتصاد را فراهم می كند و مردم می توانند از این طریق نظر، شكایت و درخواست های خویش را به صورت الكترونیكی ارسال نمایند.
سامانه یاور، میزخدمت مشاوره كسب و كار و سامانه دادور برای دریافت انعكاس پیگیری و رسیدگی به شكایات متقاضیان مجوزهای كسب و كار در نظر گرفته شده است.
سامانه دادرسی عالی مالیاتی مبحث ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم به صورت الكترونیكی شكایت و دادخواهی مودیان مالیاتی را دریافت و فرآیند رسیدگی اولیه و دادرسی را اجرا می كند.
سامانه تبادل الكترونیكی اسناد و مكاتبات وزارت اقتصاد هم كاغذ را در مراودات و مكاتبات اداری بین ستادهای وزارتخانه در استانها، دستگاهها، سازمانها و شركتهای تابعه و بانكها و بیمه های دولتی حذف می كند و بروكراسی اداری را می كاهد.
سامانه ویدئو كنفرانس هم ارتباط وزارت اقتصاد را با ستادهای این وزارتخانه در استان ها برقرار می كند و با استفاده از این سامانه یك ارتباط جمعی بین تمامی همكاران وزارتخانه در كشور انجام می گردد.
همچنین با استفاده از سامانه نظام فنی و اجرایی پروژه ها در مناطق آزاد، پروژه ها در حال طراحی و اجرا در این مناطق كنترل می گردد.
1968/ 2047/


1397/03/24
12:21:23
5.0 / 5
4412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها