همزمان با كشور،

هفت سامانه خدمات الكترونیك وزارت اقتصاد در یزد رونمایی گردید

هفت سامانه خدمات الكترونیك وزارت اقتصاد در یزد رونمایی گردید برتریها: یزد - هفت سامانه خدمات الكترونیكی در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان ها همچون در یزد امروز سه شنبه همزمان با استفاده از ویدئو كنفرانس با حضور مسعود كرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره كل امور اقتصادی و دارایی یزد، این سامانه ها شامل دادور و یاور، ارتباطات مردمی، ویدئو كنفرانس داخلی وزارت امور اقتصادی، دادرسی عالی مالیاتی مبحث ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم، درخواست وجه الكترونیكی خزانه، نظام فنی و اجرایی مناطق آزاد و سامانه تبادل الكترونیكی اسناد و مكاتبات وزارتخانه است.
كرباسیان در مراسم رونمایی از این سامانه ها با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در حوزه خدمات الكترونیك اظهار داشت: این وزارتخانه بر مبنای آخرین شاخص های سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جایگاه نخست دولت الكترونیك از میان سازمان ها و وزارتخانه ها قرار دارد.
در مراسم رونمایی از سامانه های یادشده معاونان وزیر، رئیسان سازمان های تابعه و مدیران كل ستادی وزارتخانه و هم مدیران كل امور اقتصادی و دارایی استان های كشور حضور داشتند.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی یزد هم در حاشیه بهره برداری از این سامانه ها، توسعه خدمات الكترونیك را از برنامه های در دست اجرای وزارتخانه عنوان نمود.
علی نمازی اضافه كرد: راه اندازی سامانه های یادشده گامی در جهت توسعه دولت الكترونیك، تسریع و شفاف سازی فعالیت ها، عرضه خدمات مناسب در كمترین زمان ممكن به مردم و افزایش رضایتمندی آنهاست و امیدواریم مسئولان و مردم بتوانند از این بستر استفاده مطلوب بكنند.
سامانه درخواست وجه الكترونیك، وجوه تخصیص یافته به دستگاههای اجرایی و فرایند دریافت و پرداخت وجوه خزانه را امكان پذیر می كند.
سامانه ارتباطات مردمی، تسهیل كننده دریافت اطلاعات، گزارشها و شكایات مردمی و مدیریت فرایند بررسی اقدام و پیگیری تا حصول نتیجه در دستگاهها و واحدهای تابعه وزارت اقتصاد را فراهم می كند و مردم می توانند از این طریق نظر، شكایت و درخواست های خویش را به صورت الكترونیكی ارسال نمایند.
سامانه یاور، میزخدمت مشاوره كسب و كار و سامانه دادور برای دریافت انعكاس پیگیری و رسیدگی به شكایات متقاضیان مجوزهای كسب و كار در نظر گرفته شده است.
سامانه دادرسی عالی مالیاتی مبحث ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم به صورت الكترونیكی شكایت و دادخواهی مودیان مالیاتی را دریافت و فرآیند رسیدگی اولیه و دادرسی را اجرا می كند.
سامانه تبادل الكترونیكی اسناد و مكاتبات وزارت اقتصاد هم كاغذ را در مراودات و مكاتبات اداری بین ستادهای وزارتخانه در استانها، دستگاهها، سازمانها و شركتهای تابعه و بانكها و بیمه های دولتی حذف می كند و بروكراسی اداری را می كاهد.
سامانه ویدئو كنفرانس هم ارتباط وزارت اقتصاد را با ستادهای این وزارتخانه در استان ها برقرار می كند و با استفاده از این سامانه یك ارتباط جمعی بین تمامی همكاران وزارتخانه در كشور انجام می گردد.
همچنین با استفاده از سامانه نظام فنی و اجرایی پروژه ها در مناطق آزاد، پروژه ها در حال طراحی و اجرا در این مناطق كنترل می گردد.
1968/ 2047/


1397/03/24
12:21:23
5.0 / ۵
4970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هفت سامانه خدمات الكترونیك وزارت اقتصاد در یزد رونمایی گردید
نظر شما در مورد هفت سامانه خدمات الكترونیك وزارت اقتصاد در یزد رونمایی گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها