چالشهای تولید نرم افزار كلاس جهانی در ایران

چالشهای تولید نرم افزار كلاس جهانی در ایران برتریها: تهران- مدیرعامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: رعایت نكردن مالكیت معنوی و فرصت ندادن به رشد مرحله ای نرم افزار، مهمترین چالش های تولید نرم افزار در كلاس جهانی در ایران است.


ابراهیم ابراهیم بای سلام» امروز (شنبه) در نشست خبری به مناست فرا رسیدن دهه صنعت و معدن، وضعیت شركت های تولید كننده نرم افزار در ایران را در مقایسه با سایر كشورهای جهان مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: شركت های تولید كننده نرم افزار در كشور از رشد بسیار خوبی برخوردار می باشند و این مهم با عنایت به گسترش كاربری فناوری اطلاعات و شتاب مصرف فناوری در كشور خیلی خوب است.
وی تصریح كرد: شركت های تولید كننده نرم افزار در كشور توانستند در كلاس جهانی نرم افزار تولید كنند كه امید است این مهم توسعه پیدا كند.
این مسئول مهمترین چالش شركت های نرم افزاری را رعایت نكردن مالكیت معنوی و احترام درخور به ارزش تولید دانش و فناوری برشمرد و عنوان كرد: انتظار می رود به مالكیت معنوی و ارزش تولید دانش و فناوری توجه بیشتری شود، همینطور بی توجهی مشتریان به تهیه سند نیازمندی ها و تحلیل مناسب كسب و كار پیش ازسفارش تولید نرم افزار از چالش های عمده تولید كنندگان نرم افزار است.
وی همینطور تمامیت خواهی یك مرحله ای و فرصت ندادن به رشد مرحله ای نرم افزار كه خاصیت بالندگی و پایدار عملكردی نرم افزار است را از دیگر چالش های این دسته از فعالان برشمرد.
به گفته این مسئول، نبود زیرساخت های مناسب همچون شرایط سخت افزاری، بسترهای ارتباطی و آمادگی پرداخت های متناسب با اندازه پروژه ها برای تولید نرم افزارهای بزرگ و یكپارچه در سطح كشور، سایر مشكلات تولیدكنندگان نرم افزار به حساب می آید.
مدیر عامل شركت «دانش پارسیان» كه بعنوان یكی از شركت های برتر در حوزه تولید نرم افزار در روز صنعت و معدن انتخاب شد، درباره فعالیت های شركت متبوعش اظهار داشت: این شركت دانش بنیان محصولات خویش را مبتنی بر تحقیق و توسعه در حوزه نرم افزار تولید می كند. این شركت از سال 1382 شروع به فعالیت نموده و بزرگترین سامانه را در حوزه سنجش آموزش كاركنان دولت در سال 1384 بوجود آورده است.
وی تصریح كرد: «سامانه ملی مشاغل ایران» از دیگر سامانه هایی است كه توسط این شركت و برپایه الگوی متوالی O*NET طراحی شده و البته سایر كدینگ های بین المللی مانند NOC را كه مربوط به كانادا است یا ILO كه مربوط به سازمان جهانی كار است را هم پوشش می دهد.
ابراهیم بای سلامی اضافه كرد: طبق تفاهم نامه ای كه با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی داشتیم، مقرر شد سامانه ملی مشاغل ایران امسال راه اندازی شود كه هم اكنون مقدمات آن آماده شده و منتظر تعهدات وزارت كار هستیم.
وی همینطور در تشریح سامانه «سیب» (سامانه یكپارچه بهداشت) كه یكی از بزرگترین سامانه های كشور از نظر استفاده كننده است، اظهار داشت: سامانه یكپارچه بهداشت كه پرونده الكترونیك سلامت در حوزه بهداشت است، كل اطلاعاتی را كه در حوزه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است پوشش می دهد.
« سامانه در حدود 35 هزار نقطه كشور از روستاها و شهرها مستقر است و جمعیتی افزون بر 67 میلیون نفر را تابحال پوشش داده، ثبت نام كرده و پرونده تشكیل داده ایم. از این تعداد حدود 54 میلیون نفر تابحال ازاین سیستم بهره برده و خدمت گرفتند.»
وی تشریح كرد: این سامانه روزانه به حدود 600 هزار نفر در حوزه های مختلف از خانه بهداشت، مراكز بهداشتی و درمانی و گروه های هدف زیادی در همه گروه های سنی (كودكان، مادران، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان) خدمت می دهد.
همه ساله بر پایه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دهم تیرماه بعنوان روز صنعت و معدن نامیده و گرامی داشته می گردد.
3065**1440


1397/04/17
13:34:50
5.0 / ۵
4638
تگهای خبر: تولید , دانش , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چالشهای تولید نرم افزار كلاس جهانی در ایران
نظر شما در مورد چالشهای تولید نرم افزار كلاس جهانی در ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها