انقلاب تكنولوژی درچین، تلفن همراه جایگزین كارتهای اعتباری

انقلاب تكنولوژی درچین، تلفن همراه جایگزین كارتهای اعتباری برتریها: پكن - چین همچون كشورهایی است كه به سرعت در حوزه ارائه خدمات عمومی بدون نیاز به پول نقد و یا كارت های اعتباری پیشرفت كرده و تغییرات زیادی در این زمینه در زندگی مردم بوجود آمده است تغییراتی كه به حذف كامل كارت بلیط و هر نوع كارت كاغذی و پول نقد منجر گردیده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا همچون اقداماتی كه اخیرا در چین شاهد رونق آن هستیم استفاده از همان كارت های الكترونیكی اعتباری در داخل تلفن های همراه برای مصارف مختلف است وسعت این خدمات هم اكنون زیاد است و هر روز هم گسترش پیدا می كند.
در حال حاضر مردم چین برای خرید بلیت های هواپیما، قطار، اتوبوس و مترو از همین نرم افزارها استفاده می نمایند، باآنكه بعضی از این خدمات هنوز به خارجیان به صورت كامل ارائه نمی گردد اما بیشتر مردم در چین اعم از شهروندان چینی و خارجی از بخش عمده ای از این مزایا برخوردار می باشند.
علاقه مندان به این فناوری های نوین می توانند بلیت هواپیما را با نرم افزارهایی مانند ویچت و یا 'علی پی' در منزل، محل كار و هر جای دیگری خریداری كنند بلیت ها با این روش هم به آسانی در دسترس می باشد.
نكته بسیار مهمی كه وجود دارد اینكه هر چقدر به زمان پرواز و حركت قطارها نزدیكتر شود بهای این بلیت ها هم بالاتر می رود و بهتر است مسافران بسرعت خریدهای خویش را انجام دهند.
مردم می توانند از این نرم افزارها برای خرید بلیت های اتوبوس و مترو هم استفاده كنند و زمانی كه می خواهند وارد اتوبوس شوند تلفن های همراه را روی دستگاه های اسكنر قرار می دهند و درها به روی آنها باز می گردد.
این نرم افزارها حتی برای ورود مردم به مجتمع های مسكونی هم كارآیی دارند ساكنان این ساختمان ها یگر نیازی به تهیه كارت برای ورود به مجتمع ها ندارند و می توانند آن را به صورت آنلاین روی تلفن های همراه قرار دهند و با تلفن خود درهای مجتمع ها به روی آنها گشوده می گردد.
پرداخت و شارژ قبض تلفن از دیگر خدمات دیجیتالی برای شهروندان چینی با استفاده از نرم افزارهای تلفن همراه است شهروندان چینی می توانند شارژ تلفن را بپردازند پول قبض های آب و برق را پرداخت كنند و آب و برق برای كارت های شارژ خریداری نموده و تاكسی كرایه كنند.
آنها می توانند كارت های بنزین خویش را هم با این نرم افزارها در هر جایی كه هستند شارژ كنند و یا اینكه بدون معطلی با ارائه همین خدمات اینترنتی با خودروهای خود از ورودی های مخصوص وارد بزرگراه ها شوند و دیگر نیازی به پرداخت مستقیم عوارض بزرگراه ها ندارند، همه اینها از كارت های بانكی كه در تلفن های همراه نصب كرده اند، كسر می گردد.
با استفاده از این نرم افزارها مشتركان می توانند چندین كارت بانكی را در تلفن های همراهشان قرار دهند و اگر یكی از كارت ها موجودیش به اتمام رسید نرم افزار به صورت خودكار روی كارت دیگر می رود و هزینه را كسر می كند و فورا پیامی الكترونیكی در خصوص اینكه برای نمونه این خرید شما سبب شد تا از حساب شما فلان مبلغ كسر شود به مشترك می فرستد.
با این نرم افزارها می تواند بلیت سینما خرید و تجارت كرد با شركت های مختلف ارتباطات تجاری برقرار نمود مبادرت به اجاره خودرو و یا دوچرخه كرد هتل رزرو نمود از رستوران ها غذا سفاش داد و خلاصه دهها خدمات دیگر به مشترك داده می شود تا اینكه آنها در اجتماع كمتر تردد كنند.
كاهش سهم استفاده از كاغذ، كاهش استفاده بی رویه از سوخت برای تردد در شهر، كاهش ترافیك شهری، سرعت بخشیدن به زندگی، سهولت برای خرید و دریافت خدمات، تقلیل هزینه های فرد جهت استفاده از خدمات و بخصوص امنیت بیشتر مالی برای مشترك كه دیگر نیازی به حمل پول نقد ندارد از خصوصیت های این نرم افزارهاست.
آساق**231**1904**


1397/04/19
13:14:05
5.0 / ۵
5170
تگهای خبر: خدمات , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انقلاب تكنولوژی درچین، تلفن همراه جایگزین كارتهای اعتباری
نظر شما در مورد انقلاب تكنولوژی درچین، تلفن همراه جایگزین كارتهای اعتباری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها