تعلیق دو حساب كاربری در توییتر با دستور بازرس ویژه آمریكا

تعلیق دو حساب كاربری در توییتر با دستور بازرس ویژه آمریكا برتریها: شبكه اجتماعی توییتر روز گذشته با دستور بازرس ویژه آمریكا دو حساب كاربری را كه در اقدامات مداخله جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریكا دست داشتند، به حالت تعلیق درآورد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، شبكه های اجتماعی نظیر فیسبوك، توییتر و یوتیوب در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریكا كه در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد، به انتشار اخبار كذب و همینطور اجازه دادن به فعالیت جاسوسان و هكرهای تحت حمایت دولت روسیه متهم شدند. بعد از آن این شبكه های اجتماعی همچون توییتر موظف شدند كه به منظور پاكسازی محیط و پلتفرم فضای مجازی خود از عوامل مشكوك، مرتبا با عرضه گزارش هایی دقیق شفاف سازی كرده و آن دسته از صفحات كاربری مشكوكی را كه در اقدامات مداخله جویانه، تروریستی و غیره فعالیت می نمایند، مسدود كنند.
این غول های تكنولوژی (توییتر، گوگل و فیس بوك) بعد از آنكه از جانب مقامات آمریكایی استیضاح شدند، اسناد و مداركی دال بر دخالت روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا یافته اند كه بر طبق این مدارك، می توان دریافت كه روسیه قصد داشته با استفاده از پلتفرم های تبلیغاتی این شبكه های اجتماعی بر اذهان عمومی جامعه آمریكا تاثیر گذاشته و جریان انتخابات را به سمت و سویی كه آن ها تمایل داشتند، سوق بدهند.
حالا توییتر در روز گذشته اعلام نموده است كه با تلاش و پیگیری های دادستان رابرت مولر به عنوان بازرس ویژه دولت ترامپ كه در ماه مه ۲۰۱۷ به سمت تحقیق درباره تلاش های روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریكا منصوب گردید، دو اكانت و حساب كاربری را كه در این حوزه فعالیت می كرده اند، مسدود كرده و به حالت تعلیق درآورده است.

این دو حساب كاربری كه @DCLeaks_ و @Guccifer_۲ نام دارند، با تحقیقات بازرس ویژه ترامپ درمورد مداخلات روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریكا ساعاتی پیش مسدود شده اند.

روز جمعه هیات داوری ارشد فدرال ۱۲ مامور امنیتی روسی را كه در هك و دسترسی به سیستم كامپیوتر های حزب دموكرات دست داشتند، را شناسایی و آن ها را به مداخله در امور آمریكا متهم كردند.


سخنگوی شبكه اجتماعی توییتر با انتشار اطلاعیه ای در این باره عنوان كرد: این دو حساب كاربری به افترا همكاری با مقامات مداخله گر و انجام فعالیت های مشكوك و غیرقانونی كه همگی قوانین و مقررات پلتفرم شبكه اجتماعی توییتر را نقض می كنند، مسدودشده و به حالت تعلیق درآمده اند.
توییتر تا بحال میلیون ها اكانت و حساب كاربری را تحت تاثیر همین قوانین شفاف سازی مسدود كرده است و از سال ۲۰۱۶ تابحال همچنان بدنبال مقابله با جریان سازی در شبكه های اجتماعی و جلوگیری از انتشار و ارسال اخبار دروغین است و در این راستا تلاش های بسیاری كرده است.1397/04/24
14:16:22
5.0 / ۵
4702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تعلیق دو حساب كاربری در توییتر با دستور بازرس ویژه آمریكا
نظر شما در مورد تعلیق دو حساب كاربری در توییتر با دستور بازرس ویژه آمریكا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها