افتتاح اولین مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

افتتاح اولین مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برتریها: نخستین مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس دانشگاه و شماری از مسئولان امروز/پنجشنبه/ در این دانشگاه راه اندازی گردید.


معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: با راه اندازی مجتمع فناوری و نوآوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان ظرفیت فعالیت های دانش بنیان در این دانشگاه شكل می گیرد.
علیرضا دلیری تصریح كرد: ایده پردازی های دانشجویان در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان با همكاری اساتید آنان و بهره گیری از روش های نوین می تواند خیلی از مشكلات این استان را برطرف كند.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان در چند سال اخیر نشان داده كه از ظرفیت نیروی انسانی خوبی برخوردار است.
وی بیان كرد: فعالیت های متفاوتی نسبت به سایر استانهای كشور توسط شركت های دانش بنیان در پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان انجام می گردد كه قابل تقدیر است.
وی تصریح كرد: پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان تا كنون ظرفیت های بسیار خوبی از خود نشان داده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان وجود دارد كه در صورت شكوفایی می توانند اقتصاد این استان را متحول كنند.
دلیری تصریح كرد: با راه اندازی مجتمع فناوری و نوآوری سیستان و بلوچستان بستر زیرساخت فناوری های نوین را در این استان شكل خواهیم داد.
وی اظهار داشت: تولید شغل در این مراكز اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی را بدنبال دارد چون زیرساخت این كار فكر، فهم و دانش است.
وی اضافه كرد: شركت های دانش بنیان سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید رشد بسیار خوبی كرده اند.
وی ادامه داد: هم اینك شركت های دانش بنیان سیستان و بلوچستان در تمام نمایشگاههای تهران حضوری فعال دارند.
وی خاطرنشان كرد: پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان هم اینك جزو سه پارك برتر كشور است.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: سیستان و بلوچستان در زمینه های مختلف از جمله كشت گیاهان دارویی از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است
دلیری تصریح كرد: سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی مشكل اشتغال سیستان و بلوچستان را می تواند برطرف كند.
وی بیان كرد: با بهره گیری از فناوری های نوین در سیستان و بلوچستان می توان شاهد شكوفایی بخش كشاورزی این استان بود.
وی اضافه كرد: برای رفع كم آبی در كشور می توان با استفاده از فناوری های نوین تا حدود زیادی این مشكل را برطرف كرد.
وی تصریح كرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان در گذشته از مشكل كم آبی رنج می برد كه با استفاده از فناوری های نوین و تغییر كشت این مشكل را برطرف كرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: سیستان و بلوچستان در زمینه گیاهان دارویی بسیار قوی است و كشت این محصولات می تواند جایگزین بسیار خوبی برای سایر محصولات پر هزینه باشد.
دلیری تصریح كرد: اقبال خوبی در دنیا از گیاهان دارویی شده و این ظرفیت در سیستان وبلوچستان وجود دارد كه باید با بهره گیری از فناوری های نوین آن را شكوفا كرد.

 

1396/07/28
23:17:34
5.0 / ۵
4742
تگهای خبر: دانش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افتتاح اولین مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان
نظر شما در مورد افتتاح اولین مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها