عضویت انجمن رایانه ایران در اتحادیه انجمن های اروپایی

عضویت انجمن رایانه ایران در اتحادیه انجمن های اروپایی به گزارش برتریها نایب رئیس انجمن رایانه ایران اظهار داشت: انجمن كامپیوتر ایران به عضویت اتحادیه انجمن های اروپایی كه در جهان دارای جایگاه است درآمد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، علی موقر روز چهارشنبه در سمپوزیوم بین المللی هوش مصنوعی و پردازش سیگنال و سمپوزیوم علوم رایانه و مهندسی نرم افزار در شیراز اضافه كرد: تقاضای عضویت در این انجمن را سال قبل مطرح كردیم كه این تقاضا پذیرفته شد.
او ادامه داد: این انجمن دارای حدود 13 شاخه علمی است كه باید با كمك همكاران از سراسر كشور برای هر یك از شاخه ها مدیر انتخاب و آنها را ساماندهی كنیم.
وی با اشاره به ثبت كنفرانس ملی انجمن رایانه ایران در یكی از مراكز مهم علمی جهان (IEEE) اظهار نمود: یكی از زمینه های مهم توسعه و پیشرفت كشورها، رایانه و فناوری اطلاعات است كه كشور ما به علت برخورداری از نیروی انسانی ارزشمند و جوان، از مزیت نسبی بالایی در این زمینه برخوردار می باشد.
موقر، دستاوردهای برگزاری چنین كنفرانس هایی را برای كشور بسیار مثبت ارزیابی كرد و اضافه كرد: حدود 10 سالی است كه به این نتیجه رسیده ایم كه برگزاری كنفرانس های بین المللی امری ضروری است و هم اینك هم در كشور چندین كنفرانس در این زمینه در حال اجرا داریم.
دبیر اجرایی سمپوزیوم بین المللی هوش مصنوعی و پردازش سیگنال و سمپوزیوم علوم رایانه و مهندسی نرم افزار هم اظهار داشت: با عنایت به پیشینه درخشان بخش مهندسی رایانه دانشگاه شیراز در حوزه هوش مصنوعی، فراخوانی در سطح ملی و بین المللی برای دریافت مقالات انجام شد.
سیده زهره عظیمی فر اضافه كرد: امروز در این همایش از میزبان سخنران و استادان ایرانی و خارجی از دانشگاه های برتر كشورهای آلمان، كانادا، فرانسه و ایتالیا هستیم.
وی اضافه كرد: همینطور در حاشیه این 2 سمپوزیوم، شاهد برگزاری 12 كارگاه آموزشی هم خواهیم بود كه مخاطبان اصلی این كارگاه ها، متخصصان و كارشناسان علوم رایانه هستند كه با بخش صنعت ارتباط خوبی دارند و هدف از برپایی این كارگاه ها هم ارتقای سطح تخصصی و توانمندسازی كارشناسان این حوزه است.
سمپوزیوم بین المللی هوش مصنوعی و پردازش سیگنال و سمپوزیوم علوم رایانه و مهندسی نرم افزار فردا به كار خود آخر می دهد.

 

1396/08/03
20:05:04
5.0 / ۵
5408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد عضویت انجمن رایانه ایران در اتحادیه انجمن های اروپایی
نظر شما در مورد عضویت انجمن رایانه ایران در اتحادیه انجمن های اروپایی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها