گوگل واقعا حافظ حریم خصوصی كاربران است؟

گوگل واقعا حافظ حریم خصوصی كاربران است؟ برتریها: اخیرا گزارش های جدیدی نشان داده است حتی درصورت عدم صدور اجازه دسترسی به مكان جغرافیایی كاربران به گوگل، گوگل این كار را می كند.به گزارش برتریها به نقل از گاردین، با عنایت به آنكه در چند سال اخیر انگشت افترا خیلی از كاربران و دولت های جهان به سمت و سوی شركت های فناوری و غول های تكنولوژی نشانه رفته است، حساسیت ها برروی گوگل و اپل به شدت افزایش یافته، به گونه ای كه اخیرا گزارش جدیدی انتشار یافته كه نشان داده است گوگل حتی درصورتی كه كاربران از گوگل درخواست دسترسی به مكان جغرافیایی (Location) نكرده بودند، هم این شركت به اطلاعات حساس و خصوصی آن ها نظیر مكان جغرافیایی گوشی هوشمند كاربران دسترسی داشته است.

انتشار این خبر می تواند به شدت آوازه و شهرت شركت بزرگی نظیر گوگل را به مخاطره بیندازد، به گونه ای كه احیانا در آینده ای نزدیك، نمایندگان گوگل باید به مسئولان و مقامات امنیتی و بلندمرتبه مربوطه پاسخ داده و جواب پس بدهند.

در خیلی از اپلیكیشن های اندرویدی و سرویس های گوگل، از كاربران سوال متنی به معنای درخواست صدور اجازه برای دسترسی به مكان جغرافیایی كاربران پرسیده می گردد و آن ها تنها در صورت تایید، به گوگل و برنامه مذكور اجازه می دهند كه از اطلاعات شخصی و خصوصی آن ها نظیر Location بهره برده و درصورت نیاز، در اختیار سرویس مربوطه بگذارد.

با انتشار این خبر، این سوال در ذهن خیلی از كاربران بوجود آمده كه آیا واقعا غول های تكنولوژی نظیر گوگل حافظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی و محرمانه كاربرانشان هستند یا خیر؟


1397/05/26
12:50:40
5.0 / ۵
4955
تگهای خبر: تكنولوژی , سرویس , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد گوگل واقعا حافظ حریم خصوصی كاربران است؟
نظر شما در مورد گوگل واقعا حافظ حریم خصوصی كاربران است؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها