مدیران علم و فناوری بدنبال نوآوری و توسعه باشند

مدیران علم و فناوری بدنبال نوآوری و توسعه باشند برتریها: اصفهان- رییس انجمن جهانی پارك های فناوری با بیان این كه مدیران پاركهای علم و فناوری باید بدنبال نوآوری برای توسعه باشند، اظهار داشت: سیستم نوآوری بر اساس دانش و تولید شبكه در كشورها و جوامع مختلف شكل می گیرد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، ' جوزف پیكه' Josep Pique روز دوشنبه در آیین شروع به كار كنفرانس بین المللی پارك های علم و فناوری در اصفهان اضافه كرد: مدیران حوزه های علم و فناوری جوامع مختلف باید با گسترش تولید علم و دانش و تولید شبكه های گسترده بین فعالان این عرصه به دنبال نوآوری برای توسعه و پیشرفت باشند.
وی برگزاری این كنفرانس را فرصت بسیار خوبی برای شناسایی فعالان این بخش در دنیا و ایفاگران نقش های اصلی آن در كشورها دانست و اظهارداشت: باید به دنبال تولید شبكه های گسترده در جهان با استفاده از این گردهمایی ها باشیم.
رییس انجمن جهانی پارك های فناوری افزود: در این كنفرانس باید برای اجرای طرح های مشترك و برنامه ریزی جهت توسعه با استفاده از گفتمان و افزایش هم افزایی و ارتباط اقدام نماییم.
پیكه بر افزایش كیفیت ارتباط بین پارك های علم و فناوری دنیا و عقد قراردادهای همكاری بیشتر در سال های آینده با هدف افزایش تولید دانش و گسترش شبكه ها تاكید نمود.
رییس شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در این آیین اظهار داشت: این شهرك حدود 20 سال قبل عضو انجمن جهانی پارك های علم و فناوری است.
مهدی ابطحی با بیان این كه شهرك علمی اصفهان در تولید و گسترش پارك های علم و فناوری در ایران پیشرو است، اضافه كرد: اكنون حدود 500 شركت دانش بنیان با اشتغال حدود 6 هزار و 800 دانش آموخته در این شهرك فعال می باشند.
وی با بیان این كه مراكز منطقه ای یونسكو می تواند به صورت وسیعی در گسترش ارتباطات بین المللی برای توسعه پارك های علم و فناوری نقش ایفا كند، اظهار داشت: مركز منطقه ای توسعه مراكز رشد و پارك های علم و فناوری (آیریس) توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو) در شهرك علمی اصفهان تاسیس شد و تلاش می كند تجربه های ایران در این حوزه را به كشورهای در حال توسعه منتقل كند.
به گفته ابطحی این مركز در 2 سال قبل ارتباطات بسیار خوبی با دیگر كشورهای منطقه برقرار كرده است.
وی افزود: ما با استفاده از برگزاری این كنفرانس به دنبال ارتقای روابط بین المللی، مشاركت بیشتر با پاركهای فناوری دنیا و به اشتراك گذاشتن دانش و تجربه خود با استفاده از كمیته های علمی هستیم.
در این كنفرانس سه روزه، رئیس و دبیركل انجمن پارك های علم و فناوری جهان، وزیر علوم افغانستان، سفرای بیش از 30 كشور و كارشناسان پارك های علم و فناوری 50 كشور جهان حضور دارند.
عنوان این كنفرانس' به سمت شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اكوسیستم های نوآوری ' است و از مجموع 158 مقاله رسیده به دبیرخانه از 30 كشور جهان، 53 مقاله كامل انتخاب و 27 مقاله به صورت شفاهی عرضه خواهد شد.
ایجاد زمینه تبادل نظر میان پارك های علم و فناوری جهان از اهداف مهم برگزاری این كنفرانس بین المللی اعلام گردید.
3011 / 6026


1397/06/12
20:53:47
5.0 / ۵
4300
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مدیران علم و فناوری بدنبال نوآوری و توسعه باشند
نظر شما در مورد مدیران علم و فناوری بدنبال نوآوری و توسعه باشند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها