طراحی صندلی چرخدار با كمترین صدمه پوستی

طراحی صندلی چرخدار با كمترین صدمه پوستی برتریها: تهران – محققان دانشگاه تگزاس در آرلینگتون موفق به ساخت یك صندلی چرخدار شده اند كه با تشك انعطاف پذیر و شبكه ای از سنسورهای فشار، مانع از صدمه پوستی و زخم بستر می گردد.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، كاربران صندلی چرخدار با مشكلات زیادی مواجهند. به علت استفاده طولانی در طول روز و تولید فشار در نشیمنگاه صندلی، زخم پوستی، عرق سوز شدن، كبودی و گاهی زخم بستر گریبانگیر بیماران است. محققان دانشگاه تگزاس برای حل این مشكل، تشك صندلی چرخدار را بهبود بخشیده اند.
نشیمنگاه این صندلی جدید از بخش های الكترونیكی منعطف تولید شده است كه مانند تشك مواج، هوا در آن جریان دارد و قسمت های مختلف به صورت مدام فشرده یا برجسته می شوند. از طرفی در تشك این دستگاه شبكه ای از سنسورهای فشار قرار دارد.
زمانی كه بدن روی صندلی قرار می گیرد، حسگرها یك نقشه دیجیتالی ترسیم می كنند كه نشان دهنده نقاطی از بدن است كه متحمل بیشترین فشار هستند. در این حالت تشك با تولید قله و دره در بخش های مختلف، میزان فشار را توزیع می نماید تا در نقطه خاصی از بدن متمركز نباشد.
این سیستم علاوه بر صندلی چرخدار، در انواع پروتز همچون پای مصنوعی هم قابل استفاده می باشد تا كمترین صدمه به پوست و بدن وارد شود.
علمی (6) ** 9259**1440


1397/07/02
14:30:40
5.0 / ۵
4891
تگهای خبر: تولید , دانش , دیجیتال , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طراحی صندلی چرخدار با كمترین صدمه پوستی
نظر شما در مورد طراحی صندلی چرخدار با كمترین صدمه پوستی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها