ستاری:

روش های تشخیص بیماری ها در آینده نزدیك متحول می گردد

روش های تشخیص بیماری ها در آینده نزدیك متحول می گردد برتریها: تهران -معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: روش های شناسایی و تشخیص بیماری ها با ظهور و ابداع تجهیزات جدید مهندسی پزشكی در حوزه دانش بنیان كشور در آینده نزدیك دچار تحول خواهد شد.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دكتر سورنا ستاری روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه با مبحث توسعه كسب و كارهای سلامت دیجیتال با وز یر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی ضمن تقدیر از همراهی دكتر قاضی زاده هاشمی با حوزه دانش بنیان معاونت علمی در حوزه دارو و تجهیزات و پزشكی، بحث سلامت دیجتال در دنیا را بسیار جدی دانست.
وی اضافه كرد: ضریب نفوذ سلامت دیجیتال در دنیا حدود 28 درصد است، این درحالی است كه ضریب نفوذ اینترنت حدود 23 درصد است و این به این مفهوم است كه ضریب نفوذ صنایع دیجیتال حتی از فروش آمازون بالاتر است و در حوزه كسب و كارهای نوین حوزه نخست به حساب می آید.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در طول دو – سه ماه اخیر در كشورمان حداقل 60 كسب و كار نوین یا استارتاپ جدید در حوزه سلامت دیجیتال فعال شده و این نشانگر آن است كه این حوزه از پتانسیل بالایی برای رشد برخوردار می باشد.
وی اظهار داشت: توسعه سلامت دیجیتال در كشور به صورت حتم دسترسی مردم به حوزه درمان افزایش خواهد یافت ضمن اینكه هزینه های خدمات به مردم به صورت چشمگیری كاهش و كیفیت خدمات هم افزایش خواهد یافت.
ستاری با اشاره به تكنولوژی های- تك مورد استفاده در حوزه سلامت دیجیتال در كشور اظهار داشت: به صورت حتم روش های شناسایی و تشخیص بیماری ها با ظهور و ابداع تجهیزات جدید مهندسی پزشكی در حوزه دانش بنیان كشور دچار تحول خواهد شد.
وی افزود: با توسعه تجهیزات سلامت دیجیتال در كشور، حضور مهندسان در حوزه پزشكی جدی تر خواهد شد و خواه ناخواه مهندسان و پزشكان را به یكدیگر نزدیك تر خواهد نمود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: بحث سلامت دیجیتال در دنیا تا اندازه ای جدی است كه به تدریج به سمت توسعه این تجهیزات جهت استفاده در تشخیص های اصلی خیلی از بیماری ها در حركت است كه البته مقداری زمان بر است.
وی اظهار داشت: حوزه سلامت دیجیتال در ایران هم شروع شده و برخی تجهیزات و نمونه های موفق در این بخش بر مبنای فرهنگ و سیستم بومی سازی شده است و این اتفاق بزرگی برای ورود و فعالیت جوانان به این بخش به حساب می آید.
ستاری در ادامه اعلام نمود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آمادگی كامل برای حمایت كامل از توسعه سلامت دیجیتال در كشور و تولید یك بازار جدید در زیست بوم دانش بنیان كشور با استفاده از توسعه شتاب دهنده ها و استارتاپ ها برخوردار می باشد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز سه شنبه در جهت پشتیبانی از توسعه كسب و كارهای سلامت دیجیتال در كشور تفاهم نامه امضا كردند.
1836**1440


1397/07/18
12:25:26
5.0 / ۵
4905
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد روش های تشخیص بیماری ها در آینده نزدیك متحول می گردد
نظر شما در مورد روش های تشخیص بیماری ها در آینده نزدیك متحول می گردد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها