وقتی ماسك نانویی وطنی واردات را هم فیلتر می كند

وقتی ماسك نانویی وطنی واردات را هم فیلتر می كند برتریها: تهران- یك شركت دانش بنیان در كشور با استفاده از نانو الیاف موفق به طراحی و تولید ماسك های تنفسی با قابلیت 99 درصدی فیلتر هوا شده است، كیفیت مناسب این محصول و همینطور افزایش قیمت دلار در چندماه اخیر واردات این محصول را غیراقتصادی كرده است.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، كوشا بنی مهد یكی از مدیران این شركت دانش بنیان بعنوان مبتكر تولید نسل جدید ماسك های تنفسی با استاندارد n99 با فیلتر نانو الیاف، در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا تصریح كرد: در واقع این ماسك ها به منظور حفاظت هر چه بیشتر در مقابل انواع ذرات آلاینده، ریزگردها و باكتری ها است.
وی با بیان این كه این شركت دانش بنیان فعالیت خویش را در زمینه تولید محصولات ماسك های تنفسی با تكنولوژی نانو سال 1388 آغاز و سال 1393 محصولات خویش را به بازار عرضه نمود، اضافه كرد: محصول ما درحقیقت نسل جدید ماسك های تنفسی است به صورتی كه از قابلیت فیلتراسیون فوق العاده بالاتری برخوردار می باشد و می تواند ذرات را تا سه دهم میكرون 300 نانو متر با بازدهی 99 درصد فیلتر كند.
این فعال عرصه دانش بنیان به طول عمر چهار برابری ماسك تولیدی این واحد نانویی نسبت به ماسك های معمولی اشاره نمود و خاطرنشان كرد: این ماسك ها همینطور از قابلیت فیلتر باكتری ها تا 98 درصد برخوردار می باشد و مورد تایید و دارای استاندارد های داخلی و بین المللی همچون وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی، ستاد توسعه فناوری نانو و آزمایشگاه نلسون امریكا است.
بنی مهد همینطور اظهار داشت: ما در حوزه بهداشت سه نوع ماسك تنفسی تولید كرده ایم كه ماسك بزرگسالان، ماسك كودكان و همینطور یك نوع ماسك است كه علاوه بر فیلتراسیون ذرات، از قابلیت فیلتراسیون مواد شیمیایی و بخارات هم برخوردار می باشد.
وی با یادآوری تولید ماسك صنعتی هفت لایه نانو الیاف كربن دار مدل NTP-403 برای محیط های صنعتی با آلودگی بالا اضافه كرد: این ماسك علاوه بر لایه های محافظ معمول در ماسك ها از یك لایه كربن اكتیو برای حفاظت در برابر بخارات و گازها و همینطور از یك لایه نانو الیاف برای 100 برابر كردن فیلتراسیون برخوردار می باشد.
این مدیر فعال در شركت دانش بنیان نانوتارپاك خاطرنشان كرد: درحال حاضر این ماسك ها با عنایت به نیاز روزافزون كشور در مقابله با آلودگی هوا چه در كلان شهرهایی چون تهران، اصفهان، مشهد و تبریز و همینطور در شرایط بحرانی ریزگردهای خوزستان و مناطق غرب كشور با تولید انبوه در كشور در حال توزیع است.
بنی مهد با بیان این كه واردات ماسك های مشابه تولیدی به علت تولیدات با كیفیت داخلی متوقف شده است اضافه كرد: واردات این محصول با افزایش قیمت دلار به شكل فعلی دیگر منطقی به نظر نمی رسد و این برای ما یك فرصت بوجود آورده است.
وی درعین حال اظهار داشت: البته این خیلی كوته بینانه است كه ما افزایش قیمت دلار و قطع واردات را یك فرصت بدانیم چون كه با افزایش دلار از طرفی قدرت خرید مردم هم كاهش خواهد یافت و به مصرف كالاهای ارزان اما بی كیفیت روی می آورند.
این فعال عرصه دانش بنیان افزود: با كاهش قدرت خرید مردم البته واحدهای تولید كننده محصولات غیراساسی ضربه می خورند بنابراین برای حفظ قدرت خرید مردم و گردش صحیح اقتصاد، بازار باید از ثبات لازم برخوردار باشد.
علمی * 1836 **1336


1397/08/05
14:20:32
5.0 / ۵
4424
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وقتی ماسك نانویی وطنی واردات را هم فیلتر می كند
نظر شما در مورد وقتی ماسك نانویی وطنی واردات را هم فیلتر می كند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها