هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!

هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید! برتریها: بالغ بر ۴۱ درصد از شركت های بریتانیایی بر این باورند كه هوش مصنوعی به صورت كامل جایگزین كاركنان و فعالیت های آنها خواهد شد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی و غیره، خیلی از شركت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند كه این فناوری ها به صورت كامل فعالیت هایشان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، به گونه ای كه دیگر نیازی به وجود چنین استارتاپ و شركت هایی در جهان نخواهد بود و كاركنان آنها هم با روبات و كامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.

تازه ترین تحقیقات و بررسی های انجام شده نشان داده است كه بالغ بر ۴۱ درصد از شركت های فعال در بریتانیا از توسعه زودهنگام و سریع تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی واهمه دارند چراكه بر این باورند كه این فناوری ها تا پنج سال آینده جای منابع انسانی، كارشناسان، متخصصان و تمامی تجهیزات موردنیاز آنها را خواهد گرفت و به عبارتی دیگر هوش مصنوعی در آینده ای نزدیك باعث از بین رفتن تجارت و كسب و كار آنها خواهد شد.

این در حالی است كه ۵۱ درصد از صاحبان این كسب و كارها هیچ استراتژی و سیاست گذاری برای بهره گیری از مزایای هوش مصنوعی در فعالیت های تجاری خود اتخاذ نكرده اند.

به گفته خیلی از كارشناسان و تحلیلگران، آن دسته از شركت هایی كه تابحال به بهره گیری از تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی در كسب و كار خود فكر نكرده اند، در خطر نابودی بیشتری قرار دارند چراكه آینده شركت های تجاری و كسب و كارهای موفق به فناوری های جدید تعلق خواهد داشت و صاحبان مشاغل و شركت های كوچك با استراتژی های قدیمی حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

البته كلر باركلی، مدیر عملیاتی ارشد مایكروسافت در بریتانیا نظر دیگری دارد و در این خصوص به گزارشگر شبكه CNBC می گوید: همانند هر تغییر دیگری در جهان، بهتر است كسب و كارهای فعال در كشورهای مختلف كاری نكنند چراكه هم اكنون كاری بجز این از آنها ساخته نیست.

وی اضافه كرد: اگر هوش مصنوعی به مرحله تكامل و شكوفایی خود برسد، هر حوزه ای را كه لازم باشد، تحت سلطه خود در خواهد آورد و ما نه تنها نباید جلوی این اتفاق را بگیریم بلكه باید به توسعه و تسریع آن هم كمك نماییم.

وی در انتها سخنانش تصریح كرد: تمامی حوزه های مختلف و كسب و كارهای جهان سرانجام یك روز تحت سلطه هوش مصنوعی درخواهند آمد.

در نظرسنجی های دیگری كه در سراسر جهان صورت گرفته است، می توان نتیجه گرفت كه میلیون نفر از كارمندان و كارشناسانی كه در حوزه مختلف در شركت های جهان مشغول بكارند، هم تحت تاثیر توسعه هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت و شغل خویش را از دست خواهند داد.


1397/08/10
00:53:12
5.0 / ۵
5424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!
نظر شما در مورد هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها