رئیس مركز فابا:

با تاكید بر ظرفیت های داخلی با تحریم های مالی مقابله می نماییم

با تاكید بر ظرفیت های داخلی با تحریم های مالی مقابله می نماییم برتریها: تهران- رئیس مركز فرهنگسازی و آموزش بانكداری الكترونیك شبكه بانكی كشور (فابا) با اشاره به اهمیت مواجهه با تحریم های مالی آمریكا ضد ملت ایران، اظهار داشت: در این راستا، می خواهیم از كمك جوانان فعال، گروه های بانكی، متخصصان ای.تی و فین تك ها به بهترین وجه استفاده نماییم.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمد ابراهیم مقدم روز سه شنبه در افتتاحیه چهارمین نمایشگاه تراكنش ایران در بوستان گفتگو اظهار داشت: ما باید با مشكلاتی كه در زمینه بانكداری به وجود آمده است رو به رو شویم و با آنها مقابله نماییم. ما در عرصه سخت افزاری، نرم افزاری، مشكلات گشایش اعتبار و تراكنش های بین المللی دچار مشكل هستیم و در اینده هم دچار مشكلات دیگر خواهیم شد.»
وی افزود: كشورهایی مانند فرانسه، چین، روسیه، آلمان قصد دارند سیستمی به اسم Spv یا همان سیستم نقل و انتقال پول راه اندازی كنند كه به این واسطه می توانند خارج از سیستم تحریم به نفع خودشان برای مبادله با ایران استفاده كنند. این سیستم تا آخر ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ما هم باید در این خصوص فكری نماییم. خیلی ها پیشنهاداتی داده اند، خیلی ها پیشنهاداتی مطرح خواهند كرد و چیزی كه ما می خواهیم از آن استفاده نماییم ظرفیت جوانان و تكنولوژی است.
مقدم توضیح داد: با جوانان زیادی در این حوزه صحبت كردیم و جلساتی ترتیب دادیم. آنها پیشنهاداتی برای ما داشتند مانند استفاده از ارزهای دیجیتال، پیمان های دو جانبه و سه جانبه، مبادله كالا با كالا بدون انتقال وجه، تا به واسطه این كار از ظرفیت های كشورهای همجوار استفاده نماییم. مورد دیگر استفاده از مرزهای خارج از تحریم مانند چابهار است كه می تواند در این شرایط به ما كمك نماید. تنها راهی كه ما در این شرایط داریم این است كه گروه بانكدارها، گروه فعالان در این عرصه، فین تك ها، متخصصان ای.تی و جوانانی كه افكار قدرتمند دارند همگی در یك سمت و سو حركت نماییم و از این استعدادها به بهترین وجه استفاده نماییم. می خواهیم راهی پیدا نماییم برای ساختن ایران و آینده ای روشن.

چهارمین نمایشگاه تراكنش ایران (ITE 2018) تا 24 آبان ماه جاری با شعار «تراكنش ضد تحریم» در بوستان گفت وگو در حال برگزاری است.
در ITE 2018، بانك ها، شركت های پرداخت، شركت های فناوری مالی، استارت آپ های فین تك و شهر هوشمند، نمایندگان كشورهای مختلف و شهرداری های كلان شهرهای ایران حضور دارند.
درحاشیه این نمایشگاه چندین سمینار و نشست تخصصی و ده ها كارگاه معرفی محصول با حضور بیشتر از 70 سخنران داخلی و خارجی برگزار می گردد. همینطور در حاشیه ITE 2018 فناوری های جدید همچون بلاك چین و ارز رمزها برای چگونگی عبور از تحریم ها مورد بحث قرار می گیرد.
در این رویداد بزرگ ملی، صنعت بانكداری و پرداخت دو مبحث را مد نظر قرار می دهد؛ نخست، قدرت تاب آوری نظام بانكی در دوران تحریم ها با استفاده از فناوری های روز و دوم هم اندیشی برای طراحی پلن B كسب و كارها در دوران تحریم ها.
صنعت بانكداری، یكی از اهداف اصلی تحریم هاست و این رویداد فناورانه فرصت مغتنمی برای شور و نشاط ملی در این بحبوحه تاریخی است. موج فراگیر كسب و كارهای مسئولیت پذیر برای حضور در ITE 2018 نشان از عزم جدی بخش خصوصی برای كاهش صدمه های احتمالی تحریم ها و نمایش توانمندی های ایرانی دارد.
علمی*م.ش* 2017


1397/08/22
18:15:15
5.0 / ۵
4301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد با تاكید بر ظرفیت های داخلی با تحریم های مالی مقابله می نماییم
نظر شما در مورد با تاكید بر ظرفیت های داخلی با تحریم های مالی مقابله می نماییم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها