اولین رویداد كارآفرینی نخل خرما دربوشهر افتتاح شد

اولین رویداد كارآفرینی نخل خرما دربوشهر افتتاح شد برتریها: بوشهر- اولین رویداد كارآفرینی نخل و خرما با عنوان ؛پروند؛ با حضور فعالان بخش كشاورزی و محققان این بخش در دانشگاه پیام نور بوشهر افتتاح شد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر در این همایش سه روزه اظهار داشت: 80 ایده جدید در حوزه نخل و خرما به دبیرخانه این همایش ارسال شده است كه سپس نمایش و داوری آنها 6 ایده به عنوان ایده برتر انتخاب میگردد.
محمد رضا بحرانی اضافه كرد: رویداد كارآفرینی نخل و خرما با هدف شناسایی و پشتیبانی از ایده های جدید در زمینه نخل و خرما برگزارشده است.
وی بیان كرد: ایده های ارائه شده شامل زمینه های مختلف نخلداری همچون كاشت، داشت، برداشت تا بسته بندی صادرات است.
بحرانی درباب پشتیبانی از ایده های برتر اظهار داشت: به ایده های برتر اول تا سوم به ترتیب 25، 20 و 15 میلیون ریال و6 ایده برتر باز مورد حمایت شركت شهرك های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار می گیرند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر یادآورشد: بهبود وضعیت بازار خرما نیازمند حركت در راه نوآوری و خلاقیت است و به این وسیله
می توان اشتغال زایی و فروش محصول را افزایش داد.
بحرانی اضافه كرد: هماهنگی و تعامل صنایع و بنگاههای اقتصادی با دانشگاه ها می تواند گام مثبتی در حوزه توسعه بخش های مختلف باشد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر اظهار داشت: امید می رود این رویداد آغازگر خوبی جهت استفاده از فرصت های موجود در زمینه نخل و خرما به عنوان محصول استراتژیك این استان باشد.
بحرانی عنوان كرد: با وجود 6 میلیون اصله نخل در استان بوشهر سالانه ۱۶۰ هزار تن محصول تولید میگردد كه با برنامه ریزی علمی می توان میزان فروش محصول را افزایش داد.
عضو هیات علمی رشته كشاورزی دانشگاه پیام نور استان بوشهرگفت: شمار زیادی از خانواده های این استان با فعالیت در زمینه های مختلف تولید، بسته بندی، فرآوری و صادرات در این بخش درآمد كسب می كنند.
مجید قربانی اضافه كرد: دانشگاه پیام نور در امتداد توسعه علمی در بخش نخل و خرما این رویداد را كه شامل كارگاه های آموزشی پرورش ایده ابتدایی كه قابلیت تبدیل شدن به اشتغال را دارد برنامه ریزی و اجرا كرده است.
وی بیان كرد: هدف از برگزاری استارت آپ خلق محصول نیست بلكه آغاز گر راه برای احداث اشتغال است.
6047/6045


1397/09/06
18:59:13
5.0 / ۵
4591
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اولین رویداد كارآفرینی نخل خرما دربوشهر افتتاح شد
نظر شما در مورد اولین رویداد كارآفرینی نخل خرما دربوشهر افتتاح شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها