دانشمند یاسوجی در بین پژوهشگران پر استناد دنیا قرار گرفت

دانشمند یاسوجی در بین پژوهشگران پر استناد دنیا قرار گرفت به گزارش برتریها گرفت.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، نام قائدی در شرایطی در بین دانشمندان پر استناد دنیا قرار گرفته كه خیلی از دانشگاه های بزرگ ایران و جهان نتوانسته اند در این رتبه بندی جایگاهی داشته باشند.
در حالی كه دانشگاه نو تاسیس یاسوج توانسته در سال های اخیر به صورت موثر در جمع دانشگاه های برتر جهان افتخار بزرگی را برای جمهوری اسلامی كسب كند.
قائدی بیشتر از 350 مقاله علمی و تحقیقاتی دارد و با 20 مقاله« highly cited» و 27 مقاله پر استناد و داغ در فهرست محققین پر استناد ISI قرار دارد.
تعداد ارجاع به مقالات دكتر قائدی بیشتر از هفت هزار و 300مورد است.
درتمامی رشته های علمی دنیا 3215 نفر بعنوان محقیقن برتر هستند كه قائدی هم در شیمی و هم در مهندسی شیمی جز یك درصد دانشمندان جهان است.
چندی قبل هم «یو اس نیوز اند ورلد ریپورت » بعنوان یك پایگاه جهانی رتبه بندی علمی، رتبه دانشگاه های برتر جهان در سال 2018 را اعلام نمود.
در این رتبه بندی دانشگاه های 75 كشور جهان حضور داشتند، در این لیست از جمهوری اسلامی ایران 27 دانشگاه بعنوان دانشگاه برتر عرضه شدند كه در رشته شیمی دانشگاه یاسوج بعد از دانشگاه های آزاد اسلامی، تهران، صنعتی شریف، نوشیروانی بابل، موفق به كسب رتبه شد.
در دهمین دوره جشنواره‎های فناوری نانوی كشور، دكتر مهراورنگ قائدی عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج موفق به كسب رتبه پنجم محققان برتر كشور در حوزه فناوری نانو شد.
در بیست و چهارمین سمینار شیمی تجزیه انجمن شیمی ایران هم لوح سپاس شیمیدان جوان و برجسته كشور به «مهراورنگ قائدی» اهدا شد.
مهراورنگ قائدی متولد سال 1353در روستای آب پخشان شهرستان ممسنی متولد شد. تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را در همین شهرستان گذراند.
سال 72 در رشته شیمی كاربردی اصفهان قبول شد و سال 76 برای دوره كارشناسی ارشد شیمی تجزیه به دانشگاه شیراز رفت.در سال 82 قائدی دوره دكترا را از دانشگاه اصفهان تمام كرد.
قائدی الان عضو هیئت علمی دانشگاه دولتی یاسوج است.
9929/1662


1397/09/07
20:40:57
5.0 / ۵
4521
تگهای خبر: پژوهش , دانش , صنعت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دانشمند یاسوجی در بین پژوهشگران پر استناد دنیا قرار گرفت
نظر شما در مورد دانشمند یاسوجی در بین پژوهشگران پر استناد دنیا قرار گرفت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها