چهار مركز خلاقیت در دانشگاه پیام نور اصفهان فعال است

چهار مركز خلاقیت در دانشگاه پیام نور اصفهان فعال است به گزارش برتریها رییس دانشگاه پیام نور اصفهان اظهار داشت: چهار مركز خلاقیت و شكوفایی در مراكز این دانشگاه با هدف پشتیبانی از ایده های نو فعال است كه این اتفاق برای اولین بار در دانشگاه پیام نور كشور در این استان افتاده است.


مهدی یوسفی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این مراكز خلاقیت و شكوفایی با همكاری شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان در دانشگاه های پیام نور گلپایگان، اردستان و زرین شهر و ستاد مركزی استان در یك پارسال به راه افتاده است.
وی افزود: هسته های فناور متشكل از دانشجویان و اعضای هیات علمی با روند آسان به این مراكز راه می یابند و در طول یك سال ایده و تیم خودرا تثبیت و آماده راه یابی به مراكز رشد می كنند یا موفق به تاسیس شركت های دانش بنیان می شوند.
یوسفی با اشاره به اینكه تسهیلات مالی در اختیار آنها قرار می گیرد، اشاره كرد: حدود 20 هسته فناور در این مراكز مشغول فعالیت هستند.
وی همین طور مهمترین برنامه های پژوهشی دانشگاه پیام نور استان اصفهان در یك سال اخیر را انعقاد تفاهم نامه همكاری با شهرداری اصفهان با سوژه حل معضلات و مشكلات شهری در چارچوب طرح های پژوهشی با استادان، انعقاد تفاهم نامه با شهرك علمی تحقیقاتی در چهار مركز خلاقیت و شكوفایی و انعقاد طرح های برون سازمانی ارتباط با صنعت با ارزش حدود سه میلیارد ریال ذكر كرد.
رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان افزود: امسال 150 مقاله علمی توسط استادان و دانشجویان این مجموعه در نشریه های داخلی و خارجی منتشر و 40 طرح پژوهشی در حوزه های كاربردی و بنیادی تصویب شده و 25 طرح پژوهشی مصوب از دوره های قبل به اختتام رسیده است.
یوسفی افزود: در سال تحصیلی 97 - 96 باز در مجموع 300 مقاله علمی و پژوهشی توسط دانشگاهیان پیام نور اصفهان انتشار یافته كه یك سوم آنها در نشریه های معتبر بین المللی (ISI) بوده اند.
وی با اشاره به اینكه تعداد مقاله های چاپ شده نسبت به دوره تحصیلی سال گذشته، ثابت مانده است، اشاره كرد: این دانشگاه در زمان حاضر با كمبود اعتبارهای مالی برای اجرای طرح های پژوهشی مواجه می باشد كه امیدواریم با توجه بیشتر در بخش بودجه و افزایش تعداد قراردادها با صنعت و سازمان های بیرونی این مشكل برطرف شود.
دانشگاه پیام نور استان اصفهان حدود 45 مركز و واحد پیام نور با 53 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، 350 عضو هیات علمی و 2 هزار مدرس دانشگاهی دارد.
3011/6026/


1397/10/01
15:35:43
5.0 / ۵
4428
تگهای خبر: پژوهش , دانش , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چهار مركز خلاقیت در دانشگاه پیام نور اصفهان فعال است
نظر شما در مورد چهار مركز خلاقیت در دانشگاه پیام نور اصفهان فعال است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها