معاون نوآوری و تجاری سازیِ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

فناوری های سطح یك حمایت یارانه ای 50 درصدی می گیرند

فناوری های سطح یك حمایت یارانه ای 50 درصدی می گیرند برتریها: معاون نوآوری و تجاری سازیِ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار نمود: فناوری های سطح یكِ عرضه شده در نمایشگاه تستا از حمایت یارانه ای 50 درصدی برخوردار میگردد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، پیمان صالحی امروز دوشنبه با حضور در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، اظهار داشت: فناوری های سطح یك كه برای نخستین بار عرضه می شود، از حمایت یارانه ای 50 درصدی برخوردار شده و تسهیلات لیزینگ برای پشتیبانی از خریداران توسط خط اعتباری صندوق نوآوری و شكوفایی پراخت خواهد شد.
وی افزود: در این دوره از نمایشگاه كه به مدت سه روز دایراست 350 شركت بیشتر از 9 هزار مدل محصول نمایش كرده اند. در این زمینه، معاونت علمی ریاست جمهوری بخشی از هزینه خرید مراكز علمی و پژوهشی دولتی را برمبنای سطح بندی محصولات، پرداخت می كند.
به گفته این مقام مسئول، محصولات سطح اول كه برای نخستین بار در كشور تولید شده است 50 درصد، سطح اول عادی 40 درصد، سطح دوم 25 درصد، سطح سوم 10 درصد و سطح چهارم بدون حمایت خواهند بود. ارزیابی و سطح بندی محصولات برمبنای سطح ذاتی فناوری و میزان داخلی سازی محصولات صورت می گیرد.
صالحی اظهار داشت: علاوه بر این، تسهیلات لیزینگی 8 تا 10 درصد برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شركت های دانش بنیان اختصاص داده می شود. این لیزینگ توسط خط اعتباری 20 میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شكوفایی از راه صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت خواهد شد.
معاون نوآوری و تجاری سازی در ادامه، اظهار نمود: برای تشویق شركت ها به فروش بدون یارانه و نمایش تخفیف مناسب به خریدارانی كه مشمول حمایت نیستند، 15 میلیارد تومان تسهیلات وام با كارمزد كم توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت میگردد.
وی اشاره كرد: خریداران می توانند خریداران حقوقی خصوصی، موسسات آموزشی و پژوهشی، غیر انتفاعی، بیمارستان ها، آزمایشگاه های خدماتی و تحقیقاتی، شركت های دانش بنیان و شركت های مستقر در پارك ها و مراكز رشد، باشند.
صالحی اضافه كرد: با همكاری معاونت امور بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش بین الملل وزارت علوم، بازار بین المللی برای فناوری های نمایش شده در نمایشگاه یاد شده برگزار می شود.
**9492**1601**


1397/10/03
18:10:53
5.0 / ۵
4212
تگهای خبر: پژوهش , تولید , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فناوری های سطح یك حمایت یارانه ای 50 درصدی می گیرند
نظر شما در مورد فناوری های سطح یك حمایت یارانه ای 50 درصدی می گیرند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها