خیز بلند استرالیا برای اكتشافات فضایی

خیز بلند استرالیا برای اكتشافات فضایی برتریها: دولت استرالیا در نظر دارد برای توسعه صنعت هوا- فضا این كشور سرمایه گذاری در برنامه های ملی فضایی را با سه برابر افزایش تا سال 2030 از 3.9 میلیارد دلار به بیشتر از 10 میلیارد دلار افزایش دهد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از شبكه ای بی سی استرالیا، صنعت هوا- فضا در استرالیا افزون بر 10 هزار نیروی متخصص را جذب كرده كه مقرر است این تعداد باز برای توسعه برنامه های فضایی در 12 سال آتی رشد یابد.
استرالیا حالا تعدادی فضانورد دارد كه برای آژانس فضایی آمریكا 'ناسا' كار می كنند.
رشد شركت های استارت آپی در استرالیا روند فزاینده ای در سال های اخیر داشته است.
اكنون دولت استرالیا برای نیل به این هدف درسیستم آموزشی خود جوانان این كشور را برای تلاش در رشته های در رابطه با صنعت- هوافضا تشویق می كند.
دولت استرالیا درسال 96 لایحه تاسیس آژانس فضایی این كشور را به كنگره بین المللی نجوم در آدلاید ارائه نمود.
وزارت صنعت، نوآوری و علوم استرالیا پیشتر با نمایش گزارشی اعلام نمود: صنعت فضانوردی در دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است و در چنین شرایطی برای استرالیا لازم است كه آژانس فضایی خودرا تاسیس كند.
درپی این مساله آژانس فضایی استرالیا از اول جولای سال جاری میلادی با برنامه بلندمدت و استراتژیك فعالیت خودرا شروع به كار كرد.
در استرالیا سازمان ها و مراكز متعددی در عرصه فضا فعالیت می نمایند كه آژانس فضایی این كشور فعالیت های آنها را سازمان یافته تر كرده است.
كانبرا مهر امسال باز اعلام نمود از راه یك ایستگاه ردیابی رادیویی فعالیت و همكاری مشتركی در پروژه تحقیقاتی برنامه فضایی سیاره مركوری 'عطارد' با ژاپن و اتحادیه اروپا دارد، برنامه ای كه مقرر است فضاپیمای آن روز 28 مهرماه به سمت عطارد پرتاب شد.
كانبرا، با استفاده از ایستگاه رادیویی فضایی خود نقش كلیدی در ردیابی و پشتیبانی از ماموریت ویژه فضایی توكیو- اروپا در عطارد دارد.
ایستگاه فضایی نیونوریكا در استرالیا حركت این فضاپیما را در مدت هفت سال ماموریت آن، مورد نظارت دقیق و بررسی های مرتبط قرار خواهد داد.
آساق **1599 **1600


1397/10/08
22:45:20
5.0 / ۵
4834
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خیز بلند استرالیا برای اكتشافات فضایی
نظر شما در مورد خیز بلند استرالیا برای اكتشافات فضایی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها