رییس سازمان برنامه و بودجه:

دستگاه های دولتی از ظرفیت دستاوردهای فضایی كشور استفاده كنند

دستگاه های دولتی از ظرفیت دستاوردهای فضایی كشور استفاده كنند برتریها: رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن بازدید از دستاوردهای فضایی كشور در پژوهشگاه فضایی ایران با بیان این كه سند آمایش استان ها آماده شده و نیازمند سند ملی هستیم، اشاره كرد: بی آبی یكی از معضلات كشور بوده كه دستاوردهای دانشمندان فضایی كشور می تواند در این راستا به بهره برداری صحیح از منابع آبی كمك نماید.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت بامداد امروز در بازدید از دستاوردهای فضایی كشور به همراه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به این كه پژوهشگاه فضایی از مولفه های قدرت و افتخار ملی ایرانی ها به شمار می آید، اظهار نمود: هر كس از منظر خود به این پژوهشگاه نگاه می كند و برداشت من باز از این پژوهشگاه بعنوان مسئول سازمان راهبری و رصد توسعه كشور است.

وی افزود: فعالیت های این پژوهشگاه در امتداد اهداف توسعه ملی قرار گرفته و نه تنها در فرآیند برنامه ریزی به كار دولت می آید، بلكه از منظر نظارتی باز اطلاعات مورد نیاز را در اختیار ما قرار می دهد.

رییس سازمان برنامه و بودجه تقویت و توسعه پژوهشگاه فضایی را از اولویت های دولت، با وجود مضیقه های مالی دانست و اضافه كرد: تمركز در این نوع مراكز می تواند كمك نماید كه در شرایط تحریمی مستغنی شویم.

نوبخت اظهار نمود: خوشبختانه ظرفیت دانشمندان جوان ما به قدری است كه نه تنها می توانیم ماهواره را در مدار قرار دهیم، بلكه می توانیم از راه پردازش داده های ماهواره ای به دستاوردهای مهمی دست یابیم.

وی با اشاره به این كه یكی از معضلات كشور خشك بودن سرزمین و سوژه آب است، تصریح كرد: مطالعاتی در ژرفای زمین در حال انجام می باشد كه در این مطالعات به آب های ژرف دست پیدا كردیم؛ منابع آبی محدود است و این مساله كه از این منابع به چه شكل استفاده نمائیم، نیاز به راهبری و مدیریت دارد.

معاون رییس جمهور افزود: برمبنای گزارشی از پردازش داده های ماهواره ای متوجه شدیم كه بی رویه از منابعی كه هر قطره اش ثمین است، بهره برده ایم. با عنایت به قلت منابع كه جهان با آن روبه روست، آمایش سرزمین با عنایت به گسترش مصارف در جهان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید بدانیم كه از منابع آبی برای چه محصولاتی استفاده نمائیم.

نوبخت با بیان این كه سند آمایش استان ها آماده شده و نیازمند سند ملی هستیم، اظهار نمود: داده های فراوانی وجود دارد كه آمایش را تسهیل می كند و سایر دستگاه های دولتی باز باید از این ظرفیت استفاده كنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه ضمن تقدیر از محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح كرد: دانشمندان فضایی كشور تابحال دستاوردهای ارزشمندی داشته اند كه ملت عزیز بزودی آثار آنرا مشاهده خواهند كرد.
1397/10/11
13:33:09
5.0 / ۵
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگاه های دولتی از ظرفیت دستاوردهای فضایی كشور استفاده كنند
نظر شما در مورد دستگاه های دولتی از ظرفیت دستاوردهای فضایی كشور استفاده كنند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها