رئیس سازمان حفاظت محیط زیست؛

پژوهشگاه فضایی مركز اعلام خطر محیط زیست و منابع طبیعی باشد

پژوهشگاه فضایی مركز اعلام خطر محیط زیست و منابع طبیعی باشد به گزارش برتریها معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اهمیت داده های دقیق اظهار داشت: پژوهشگاه فضایی ایران باید مركز اعلام خطر در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی باشد و سكوت در این حوزه خیانت به نسل های بعد است.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پژوهشگاه فضایی ایران، عیسی كلانتری در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بخش فضایی كشور با اشاره به اینكه محیط زیست برای نسل های آینده است، تصریح كرد: با پیشرفت فناوری بدون داشتن فرهنگ و دانش آن، نسل جدید در حال تمام كردن منابع و تخریب محیط زیست بدون توجه به نسل های بعد است.
وی با انتقاد از سیاست های غیر كارشناسی از سال های گذشته تاكنون، اضافه كرد: خیلی از سیاست ها سبب حراج منابع كشور بخصوص آب شد و در 25 سال قبل حدود 90 درصد آب شیرین كشور مصرف شده است.
كلانتری با اشاره به نابودی جنگل های زاگرس و شمال و از بین رفتن مراتع، اظهار داشت: منابع طبیعی و محیط زیستی را كه از هزاران سال پیش به ما رسیده است در مدت كوتاهی و با اهداف كوتاه مدت از بین می بریم.
وی در این بازدید كه عصر سه شنبه در محل پژوهشگاه فضایی ایران انجام شد با اشاره به اینكه هیچ نسلی مانند نسل ما به محیط زیست و منابع طبیعی صدمه نزده است، اضافه كرد: پژوهشگاه فضایی باید مركز اعلام خطر در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی باشد و سكوت در این حوزه خیانت به نسل های بعد است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به آگاهی این مركز به مسائل زیست محیطی، تصریح كرد: مسئولین نظام را باید از این مسائل آگاه كنید و این خطرها و پیش آگاهی ها را به تصمیم گیران و تصمیم سازان كشور عرضه دهید. ما هم بعنوان سازمان محیط زیست به شما كمك می نماییم.
كلانتری با اشاره به وسعت آتش سوزی های در جنگل ها و بی اطلاعی از وقوع آن تصریح كرد: امیدوارم با تجهیزات و فناوری فضایی بسیاری به حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی كمك گردد.
بر اساس این گزارش، در جلسه مزبور مقرر شد روسای سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی از وزارت ارتباطات و معاونان سازمان حفاظت محیط زیست جهت بررسی همكاری های مشترك كارگروهی را تشكیل دهند.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، نمایشگاه دستاوردهای بخش فضایی ایران در ایام گذشته میزبان وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر نیرو، وزیر جهاد كشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم بود.
علمی**9157*2017


1397/10/12
19:13:16
5.0 / ۵
4457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پژوهشگاه فضایی مركز اعلام خطر محیط زیست و منابع طبیعی باشد
نظر شما در مورد پژوهشگاه فضایی مركز اعلام خطر محیط زیست و منابع طبیعی باشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها