دستگیری دو نفر از كارمندان هواوی در لهستان به بهتان جاسوسی

دستگیری دو نفر از كارمندان هواوی در لهستان به بهتان جاسوسی برتریها: دو نفر از كارمندان شركت چینی هواوی به بهتان جاسوسی برای دولت چین توسط پلیس لهستان دستگیر شدند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، ماه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شركت هواوی در كانادا به بهتان جاسوسی و دور زدن تحریم های اقتصادی آمریكا مقابل بعضی از كشورها نظیر ایران دستگیر و بازداشت شد و حالا این دومین بار در مدت اخیر است كه كارمندان و كاركنان فعال در شركت چینی هواوی دستگیر می شوند.

هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تاثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران ممنوع اعلام نموده اند.

حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته از طرف رسانه های لهستانی نشان داده است كه دو نفر از كارمندان شركت هواوی كه یكی از آنها ملیتی چینی و دیگری ملیت لهستانی دارند، توسط پلیس لهستان دستگیر و بازداشت شده اند.

مقامات پلیس و آژانس مقابله با جاسوسی در این كشور بر این باورند كه شواهد و مدارك كافی برای اثبات جاسوسی و خرابكاری این دو كارمند هواوی و دستگیری انها را در دست دارند. برمبنای اعلام پلیس لهستان، هر دوی این نفرات برای سه ماه آینده در بازداشت خواهند ماند و احتمال دارد با مجازاتی همچون حبس ۱۰ ساله باز روبرو شوند.

هواوی باز در واكنش به انتشار خبر دستگیری دو نفر از كارمندانش از هرگونه اظهار نظر درباره بهتان جاسوسی آنها خودداری كرده و ضمن اطلاع از خبر دستگیری این نفر عنوان كرده است كه برمبنای قوانین و مقررات چین و لهستان به دنبال پیگیری و رسیدگی به امور مربوط به آنها خواهد بود.

هرچند كه سخنگوی سرویس های امنیتی در لهستان در گفت وگو با گزارشگر رویترز اعلام نموده اند كه اتهامات وارده به این دو نفر متوجه خود شركت هواوی نخواهد بود و به صورت مستقیم ربطی به این شركت چینی ندارد.

به نظر می رسد كه هواوی در طول یك سال اخیر به شدت زیر تیغ ایالات متحده آمریكا و به تبع آن برخی دیگر از كشورها قرار گرفته است با اینكه بارها مقامات این شركت چینی تمامی اتهامات وارده نظیر جاسوسی و حمایت دولت چین را رد و تكذیب كرده اند، اما همچنان تحت فشار از طرف دولت بعضی از كشورها قرار گرفته است.

این شركت همین طور سپس دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی در كانادا به بهتان نقض تحریم های آمریكا بیشتر از پیش تحت فشارهای سیاسی قرار گرفته است.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
1397/10/22
15:10:02
5.0 / ۵
4310
تگهای خبر: تولید , دانش , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگیری دو نفر از كارمندان هواوی در لهستان به بهتان جاسوسی
نظر شما در مورد دستگیری دو نفر از كارمندان هواوی در لهستان به بهتان جاسوسی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها