گوگل در فرانسه ۵۰ میلیون یورو جریمه شد

گوگل در فرانسه ۵۰ میلیون یورو جریمه شد برتریها: كمیسیون حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی كاربران در فرانسه، شركت آمریكایی گوگل را ۵۰ میلیون یورو جریمه كرد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، هر چند كه این اولین باری نیست كه گوگل به سبب نقض بعضی از قوانین وضع شده در منطقه یورو و اتحادیه اروپا جریمه شده است، فرانسه اولین كشور اروپایی است كه به صورت مستقل، این غول تكنولوژی امریكایی را تحت تاثیر عدم رعایت حفاظت از اطلاعات، حریم خصوصی و داده های كاربران در این كشور به پرداخت جریمه نسبتا هنگفتی معادل ۵۰ میلیون یورو معادل ۵۷ میلیون دلار، محكوم كرده است.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، این جریمه با استناد به قانون اتحادیه اروپا كه از روز ۲۵ ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی اجرایی و اعمال شده است، صورت پذیرفته است. این قوانین امكان كنترل و نظارت بهتر به منظور حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران را فراهم می آورد. شركت های مربوطه در صورت نقض این قوانین، به میزان چهار درصد از درآمد كل آنها جریمه خواهند شد.

كمیسیون ملی انفورماتیك و آزادی اینترنت در فرانسه (CNIL) در این خصوص اعلام نموده است كه گوگل به سبب عدم شفافیت سازی و اطلاع رسانی ناكافی و عدم جلب رضایت كاربران فرانسوی برای شخصی سازی تبلیغات آنلاین و اینترنتی جریمه شده است.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، چندی قبل بود كه اتحادیه اروپا گوگل را به سبب انحصارطلبی تجاری پنج میلیارد دلار جریمه كرد. مقامات اتحادیه اروپا در این زمینه اعلام نمودند گوگل به منظور ارتقای محصولات، سرویس ها و اپلیكیشن خود در كنار سیستم عامل اندروید، از استفاده آزادانه و منصفانه كاربران اینترنت از خدمات و سیستم های عامل شركت های رقیب خود جلوگیری كرده است.

البته گوگل هم تنها شركتی نبود كه توسط اتحادیه اروپا جریمه شد بلكه شركت های دیگری همچون ایسوس، فیلیپس، دینون و مارانتز، و پایونیر باز به سبب رفتارهای ضدرقابتی و خودداری از تحویل موجودی به خرده فروشان آنلاینی كه قصد نمایش محصولات تخفیف دار را داشتند، جریمه شده بودند.
1397/11/02
17:05:22
5.0 / ۵
4312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد گوگل در فرانسه ۵۰ میلیون یورو جریمه شد
نظر شما در مورد گوگل در فرانسه ۵۰ میلیون یورو جریمه شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها