تاكید وزیر ارتباطات بر ضرورت آخر دادن به جنگ با فضای مجازی

تاكید وزیر ارتباطات بر ضرورت آخر دادن به جنگ با فضای مجازی به گزارش برتریها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد كه باید هرچه سریعتر به جنگ با فضای مجازی در كشور آخر داده شود و با بهره گیری از همین فضا به دشمنان نظام پاسخ دهیم.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، در سمنان از این استان بعنوان معبر و گذرگاه عبور مردم ایران به مشهد مقدس نام برد و اضافه كرد: جاده های استان سمنان كه از پرترددترین محورهای كشورند، این ظرفیت را دارند كه تا آخر سال ۱۳۹۸ تحت پوشش اینترنت نسل ۴ قرار گیرند.
تنها ۳ درصد روستاهای ایران فاقد اینترنت اند
وی با بیان این كه تنها سه درصد از مجموع ۶۴ هزار روستای كشور فاقد اینترنت است، به ایجاد زیرساخت های این حوزه در دولت دوازدهم و در چند سال اخیر اشاره و تصریح كرد: ۳۶ درصد روستاها در ابتدای مسئولیت بنده از امكانات ارتباطی برخوردار بودند كه هم اینك این رقم به ۶۶ درصد رسیده است.
آذری جهرمی اظهار داشت: ۱۱۰۰ روستا در كشور همچون دو روستای استان سمنان كه فاقد هرگونه پوشش ارتباطی بودند، در ایام اخیر و به مناسبت چهل سالگی انقلاب به صورت همزمان از پوشش ارتباطی مناسب بهره مند شدند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه هیچگاه از اعتماد به جوانان ضرر نكرده ایم اظهار نمود: علیرغم الزامات قانونی درمورد جوان گرایی، متأسفانه هنوز این مهم به صورت كامل اجرایی نشده و مورد توجه قرار نگرفته است.
وی با بیان این كه باید به این باور برسیم كه به جوانان اعتماد نماییم اظهار داشت: باید در سطح كشور نهضت جوان گرایی تولید شود. البته این مهم را هم نباید از نظر دور داشت كه جوان گرایی فرآیندی است كه برای تحقق اهداف آن باید برنامه و راهبرد داشته باشیم.
آغاز تولید ۸۷ هزار شغل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از هفته آتی
آذری جهرمی از برنامه ریزی برای اجرای یك طرح سراسری اشتغال زایی در این وزارتخانه اطلاع داد و خاطرنشان كرد: مقرر است كه این طرح سراسری با بهره گیری از تیم های فناور اجرایی شود.
وی با اشاره به اینكه ۱۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی كشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تحصیل كردند اظهار نمود: نخستین پارك توسعه دیجیتال روز گذشته در مشهد راه اندازی شد و تا هفته دولت سال آینده، پارك های دیجیتال در ۱۰ استان دیگر هم راه اندازی می شود.
او پیش بینی نمود كه با بسته اشتغالی كه این وزارتخانه در هفته آینده با مشاركت سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهایی خواهد كرد، بیشتر از ۸۷ هزار شغل برای جوانان تولید شود.
وی از تغییر رویكرد به حوزه اشتغال در این طرح اطلاع داد و اضافه كرد: در مشاغل جدیدی كه مقرر است تولید شود، مبنا بر بهره مندی از توان فكری و خلاقیت جوانان است و نه استفاده از منابع زیر زمینی و معدنی.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه ۱۲۴۲ شهر از اینترنت 3G و ۴G برخوردار می باشند به زیرساخت های ارتباطی در مناطق روستایی اشاره نمود و اظهار داشت: در مجموع ۶۶ درصد از روستاهای كشور مجهز به اینترنت پرسرعت هستند.
ثبت نام تلفن ثابت از سر گرفته شد
آذری جهرمی، با بیان این كه در سرعت و كیفیت ارتباطات به نسبت كشورهای منطقه در وضعیت مطلوبی قرار داریم، خاطرنشان كرد: از آغاز فعالیت در تولید اپلیكیشن موبایل تا سال ۱۳۹۷ بیشتر از ۲۵۰ هزار اپلیكیشن موبایل ایرانی تولید و روانه بازار شده است.
وی با بیان این كه نرخ رشد ترافیك داخلی تا آخر آذرماه ۳۱۷ درصد بود افزود: هم اكنون مجموع ترافیك داخلی كشور ۱۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم چنین از آغاز ثبت نام تلفن ثابت اطلاع داد و اظهار نمود: در سراسر ایران، ثبت نام تلفن ثابت از سر گرفته شده و حداكثر تا مدت شش ماه آینده این خطوط جدید به متقاضیان واگذار خواهد شد.
او از رشد قابل توجه ایران در حوزه فناوری ها اطلاع داد و اضافه كرد: تحولات بسیاری در حوزه تكنولوژی و فناوری بوجود آمده كه این رشد و توسعه كاملاً برای مردم مشهود و ملموس است.
وی، با اشاره به مصادیقی از این پیشرفت های ملموس افزود: امروز ارتباط پزشك و بیمار، آنالیز فعالیت های كشاورزی و بسیاری دیگر از خدمات توسط تكنولوژی های نوین فناوری به مردم عرضه می شود. البته تحولات انجام شده در این حوزه، علیرغم همه پیشرفت ها، همچنان در مرحله پایه است و بدون تردید راه درازی در این راه در پیش رو داریم.

تاكید آذری جهرمی بر ضرورت آخر دادن به جنگ با فضای مجازی
محمد جواد آذری جهرمی هم چنین در شورای اداری سمنان و آئین افتتاح همزمان چندین پروژه، با انتقاد از سیاست گذاری ها و رویكردهای نامعقول درباره فضای مجازی و رسانه های نوین اظهار نمود: نباید عرصه را بیشتر از این خالی نماییم، باید اجازه دهیم جوان ها با استفاده از همین فضا پاسخ دشمنی های دشمنان نظام را بدهند.
وی افزود: نمی توان موضوعی كه در رسانه های نوین جهانی و شبكه های مجازی مطرح شده را در صداوسیما پاسخ داد. اصلاً مگر مخاطبان جهانی صداوسیما را می بینند؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه در ۴۰ سال گذشته، هیچ گاه از حجم دشمنی های استكبار كاسته نشده اظهار داشت: در همه این سال ها، این مردم بودند كه با ایستادگی و پایمردی به میدان آمده و مشكلات را پشت سر گذاشتند.
وی با بیان این كه مردم در این ۴۰ سال مراحل متعددی از جنگ تحمیلی تا تحریم های ظالمانه را پشت سر گذاشتند، اضافه كرد: ما در این سال ها پس از طی هر كدام از این مراحل، به رشد بهتری دست یافتیم.
آذری جهرمی از عصر فعلی بعنوان عصر ارتباطات و فناوری نام برد و افزود: ارتباطات و فناوری ها امروز تنها بعنوان زیرساخت صرف مطرح نیستند بلكه اقتصاد پیشرو امروز جهان و اقتصاد تحول آفرینی كه آنرا بعنوان اقتصاد دیجیتالی می شناسیم هم در همین بستر شكل گرفته است.
وزیر ارتباطات با بیان این كه جدا از همه این ها فضای مجازی به رشد اقتصادی ما كمك می نماید اضافه كرد: هم اكنون ۱۷ درصد فارغ التحصیلان ما در رشته ارتباطات و فناوری اطلاعات و یا رشته های در رابطه با آن هستند، ازاین رو باید با استفاده از این فضا، مشكلات اقتصادی خویش را حل نماییم.
وی از سمنان بعنوان یكی از پیشروترین استان ها در حوزه فناوری نام برد و اظهار داشت: استان سمنان پس از تهران از نظر زیرساخت های این بخش در رتبه دوم قرار دارد.1397/11/17
16:54:39
5.0 / ۵
4287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاكید وزیر ارتباطات بر ضرورت آخر دادن به جنگ با فضای مجازی
نظر شما در مورد تاكید وزیر ارتباطات بر ضرورت آخر دادن به جنگ با فضای مجازی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها