پوشش 70 درصدی ناهنجاری های كروموزمی پیش از تولد توسط بیمه سلامت

پوشش 70 درصدی ناهنجاری های كروموزمی پیش از تولد توسط بیمه سلامت برتریها: مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه این سازمان خیلی از آزمایشات ناهنجاری های پیش از تولد را تا ۷۰ درصد تحت پوشش قرار داده است، اظهار داشت: ما باید به منظور حفظ منابع محدود سلامت، پیشگیری را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، دكتر حنان حاج محمودی به اقدامات این سازمان در حوزه پیشگیری اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق دستورالعمل ساماندهی جلوگیری از ناهنجاری های كروموزمی جنین كه به وسیله اداره ژنتیك وزارت بهداشت تدوین و ابلاغ گردیده است، سازمان بیمه سلامت اقداماتی را در جهت جلوگیری از برخی بیماری های شایع پیش از تولد انجام داده است.
وی افزود: بر طبق این دستورالعمل خانم های حامله باید طی برنامه زمان بندی شده تحت سونوگرافی و آزمایشات خاصی قرار گیرند تا اگر چنانچه مشكوك به ناهنجاری جنینی همچون سندروم داون هستند، پیش از هفته نوزدهم حاملگی تشخیص داده شود.
مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینكه سازمان بیمه سلامت خیلی از آزمایشات ناهنجاری های پیش از تولد را تا ۷۰ درصد تحت پوشش قرار داده است، اظهار داشت: طبق دستورالعمل این پوشش برای بیماران خاص و صعب العلاج همچون بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیز بیشتر از ۷۰ درصد است بطوریكه امكان دارد گاهی فرانشیز بیمار از ۳۰ تا صفر درصد كم شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینكه جلوگیری از بیماری ها پیش از تولد موجب پیشگیری از تحمیل هزینه ها به خانواده ها و به خصوص سازمان های بیمه گر می شود، اضافه كرد: اگر چنانچه به هر علتی بیمار مبتلا به بیماری خاص و صعب العلاج باشد، وارد پروسه دریافت دفترچه بیماران خاص شده و در صورت مبتلا بودن به سرطان هزینه شیمی درمانی، رادیوتراپی و … شامل حذف فرانشیز می شود.
حاج محمودی اظهار داشت: ما باید به منظور حفظ منابع محدود سلامت پیشگیری را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم. اگر چنانچه بخواهیم به این هدف برسیم باید پزشكان كه تجویز كننده این خدمات هستند بر طبق دستورالعمل عمل كنند تا منابع در جای خود و به درستی هزینه شود.1397/11/24
15:58:52
5.0 / ۵
4372
تگهای خبر: خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پوشش 70 درصدی ناهنجاری های كروموزمی پیش از تولد توسط بیمه سلامت
نظر شما در مورد پوشش 70 درصدی ناهنجاری های كروموزمی پیش از تولد توسط بیمه سلامت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها