خودكشی رئیس تبهكاران در زمان دستگیری

خودكشی رئیس تبهكاران در زمان دستگیری برتریها: رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۹ نفره كه مبادرت به سرقت خودروهای لوكس و فروش سكه های تقلبی در سطح تهران می كردند آگاهی داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سرهنگ مرتضی نثاری، در این باره اظهار داشت: دی ماه سال قبل با بازگشت فردی به پلیس و اعلام سرقت خودروی گران قیمتش از طرف دو مرد رسیدگی به سوژه در دستور كار قرار گرفت و دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ دستور داد تا تیمی از مأموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دزدان خودروی لوكس وارد عمل شوند.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: مرد جوان با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران اظهار داشت كه قصد فروش خودرو اش را داشته بدین سبب یك آگهی در سایت دیوار منتشر نموده و سپس آن افرادی برای اطلاع یافتن از مشخصات و قیمت خودرو با وی تماس می گرفتند تا اینكه مردی برای خرید این خودرو قرار ملاقاتی را هماهنگ كرده است. خریدار سپس حضور در محل درخواست كرده تا كمی با خودرو رانندگی كرده و آنرا از نظر فنی بررسی كند. در ادامه زمانی كه خریدار در حال رانندگی و صاحب خودرو باز بعنوان سرنشین در خودرو حضور داشته خودرو دیگری از عقب با این خودرو برخورد می كند و صاحب خودرو بلافاصله جهت بررسی خودرو پیاده شده كه ناگهان فردی كه خودرا خریدار معرفی كرده بود به همراه خودرو و خودرویی كه با آنها تصادف كرده بود از محل فرار می كنند.
ایشان سپس با اشاره به اینكه كارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با حضور در محل حادثه دوربین های مدار بسته را مشاهده نمودند و متوجه شدند كه خودروی دیگری كه با خودرو مرد فروشنده تصادف كرده هم سرقتی بوده است، اظهار داشت: تیم پلیسی متوجه شدند كه اعضای یك باند با طراحی تصادف های ساختگی این سرقت ها را انجام می دادند. بدین سبب شماره پلاك خودروی سرقتی را در سیستم سراسری پلیس ثبت كردند تا ردی از آن پیدا كنند، اما با گذشت چند ماه هیچ اثری از خودروی سرقتی به دست نیامد تا اینكه اوایل سال جاری سرقت مشابه دیگری به پلیس اعلام گردید.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به حضور مالباخته دیگر در پایگاه پلیس اظهار داشت: این مرد جوان كه خودروی تویوتا لنكروزش به شیوه تصادف ساختگی به سرقت رفته بود به مأموران اظهار داشت كه خودرو اش را در سایت دیوار آگهی كرده كه سپس آن مرد جوانی جهت بررسی خودرو با وی قرار ملاقات گذاشته است و پس از اینكه با یكدیگر قرار ملاقات گذاشته اند و در حالیكه خریدار بعنوان راننده و وی بعنوان سرنشین داخل خودرو بوده اند خودرو دیگری از قسمت عقب با آنها برخورد كرده است، اما زمانی كه این فرد جهت بررسی تصادف از خودرو پیاده شده، فردی كه مدعی بوده خریدار است و راننده خودرو دیگر به همراه خودروها از محل متواری شده اند.

نثاری با اشاره به اینكه كارآگاهان در اقدامات بعدی آلبوم مجرمان سابقه دار را پیش روی طعمه های دزدان قرار دادند و خیلی زود یكی از سارقان حرفه ای به نام «امین» شناسایی شد، اظهار داشت: تیم پلیسی در این قسمت از تحقیقات پی بردند كه سارقان سپس سرقت خودرو مبادرت به دزدیدن پلاك های خودروهای دیگر می كنند تا روی خوروهای سرقتی نصب كنند.

وی با اشاره به آغاز تجسس های پلیسی برای دستگیری «امین» اظهار داشت: اوایل بهمن ماه سال جاری مخفیگاه «امین» در جنوب تهران شناسایی شد و با عنایت به اینكه «امین» سارقی مسلح بود مخفیگاه وی تحت نظر قرار گرفت تا اینكه مأموران در زمانی مناسب مبادرت به دستگیری وی كردند. اما این سارق در حین دستگیری آغاز به تیراندازی به سمت مأموران كرد و زمانی كه متوجه شد راه فراری ندارد با فریادهای دیگر نمی خواهم به زندان بازگردم با تفنگی كه در دست داشت مبادرت به خودكشی كرد.
بر طبق گزارش پلیس آگاهی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به اینكه كارآگاهان با حضور در خانه متهم موفق به دستگیری دو همدست دیگر وی شدند، اظهار داشت: در بازرسی از خانه امین و همدستانش دستگاه ضرب سكه های تقلبی و تعدادی سكه طلا جعلی آماده فروش، بی سیم و كارت جعلی نهاد ریاست جمهوری كشف شد. همین طور رضا و قادر دو همدست «امین» در بازجویی های ابتدایی دو همدست دیگر خود به نام های سحر و امیر، كه در كار فروش سكه های تقلبی هستند را معرفی كردند و مأموران باز در عملیات دیگری سحر و امیر را در مخفیگاهشان دستگیر كردند.

وی افزود: سحر باز در اعترافاتش اظهار داشت كه از قدیم با امین دوست بوده و سكه های تقلبی را به فروش می رسانده است، اما امین در سرقت های خودرو از دوستان دیگرش كمك می گرفت.
همین طور امیر باز در اعترافاتش به سرقت خودروها با همدستی امین اعتراف كرد و گفت امین برای هر سرقت از یكی از دوستانمان كمك می گرفته و برای هر سرقتی مبلغ كمی به آنها می داد. از خودروهای سرقتی باز در كار فروش سكه های تقلبی و خوشگذرانی استفاده می كرده و تاكنون فقط یك خودروی بی. ام.و را اوراق كرده است.

نثاری با اشاره به اینكه كارآگاهان در قسمت دیگری از تجسس ها چهار همدست دیگر امین را باز كه در زمینه فروش و سرقت خودروها نقش داشتند دستگیر كردند، اظهار داشت: با عنایت به گسترده بودن این سرقت ها و فروش سكه های تقلبی، مقام قضائی با دستور چاپ عكس امین، سحر، سعید و رضا را صادر كرد و از افرادی كه در دام دزدی ها و خرید سكه های تقلبی این متهمان گرفتار شده اند درخواست نمود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بازگشت كنند.

انتشار تصاویر به دستور مقام قضائی انجام شده است.1397/11/26
20:48:42
5.0 / ۵
4208
تگهای خبر: دوربین , سایت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خودكشی رئیس تبهكاران در زمان دستگیری
نظر شما در مورد خودكشی رئیس تبهكاران در زمان دستگیری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها