به همت متخصصان سازمان نقشه برداری صورت گرفت

طراحی اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن‎های همراه

طراحی اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن‎های همراه به گزارش برتریها متخصصان اداره كل سامانه‎ها و زیرساخت های اطلاعات مكانی (GIS) سازمان نقشه برداری كشور، اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن های همراه هوشمند اندروید را طراحی كردند و نسخه IOS آنرا هم در دست تهیه دارند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، برنامه زیرساخت داده مكانی یا همان "ژئوپورتال" به منظور مشابه سازی برخی امكانات این برنامه در محیط تحت وب، در محیط تلفن ‎های همراه هوشمند و تبلت ‎ها تهیه شده است. این برنامه در اداره كل سامانه ها و زیرساخت های اطلاعات مكانی سازمان نقشه برداری كشور به منظور تسهیل در امر دسترسی به داده های مكانی تحت سیستم عامل اندروید تهیه شده است. با استفاده از این برنامه كاربران تلفن های هوشمند می‎توانند در هر لحظه و مكانی كه اتصال اینترنت همراه آنها برقرار باشد، از قابلیت های این برنامه استفاده كنند.
زیر ساخت داده های مكانی، مجموعه ای از سیاست ها، استانداردها، شبكه های دسترسی، داده های مكانی سازمان ها و مردم است كه امور مختلف تولید، جمع آوری، ذخیره سازی، دسترسی و استفاده بهینه از داده های مكانی را در حوزه مشخصی تسهیل و هماهنگ می كند. هدف اصلی زیرساخت داده مكانی این است كه دولت ها و سازمان ها و دستگاه های اجرایی با كمترین هزینه و در كوتاه ترین زمان ممكن به داده های مكانی پایه، پردازش شده، لایه بندی شده و به روز شده دسترسی داشته باشند. جهت دسترسی به موارد مذكور از راه یك پنجره واحد در محیط وب از ژئوپورتال استفاده می شود.
بر مبنای اعلام سازمان نقشه برداری، از سویی دیگر عدم دسترسی به اطلاعات دقیق، قابل استفاده و به هنگام را می توان یكی از موانع اساسی در راه تحقق خدمات رسانی كارا در سازمان های مختلف دانست. همینطور عدم آگاهی از وجود داده در سازمان های مختلف، موازی كاری درمورد جمع آوری داده را سبب شده كه خود منجر به اتلاف وقت و هزینه های گزاف شده است. ازاین رو بهره مندی از چنین برنامه های كاربردی كمك شایانی برای رفع چنین چالش هایی خواهد نمود.1397/12/07
19:36:05
5.0 / ۵
4373
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طراحی اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن‎های همراه
نظر شما در مورد طراحی اپلیكیشن زیرساخت داده مكانی برای تلفن‎های همراه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها