طرح جنجالی پلیس انگلیس برای پیگیری شكایات قربانیان

طرح جنجالی پلیس انگلیس برای پیگیری شكایات قربانیان به گزارش برتریها برپایه یك طرح جدید، شاكیان پرونده های مختلف همچون تجاوز در انگلیس باید تلفن همراه خویش را در اختیار پلیس این كشور قرار دهند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، طبق این طرح كه به تازگی در انگلیس و ولز اجرایی شده شاكیان پرونده های مختلف همچون تجاوز باید تلفن همراه خویش را در اختیار پلیس قرار داده و اجازه دسترسی به ایمیل ها، پیامك ها و عكس هایشان را بدهند. در غیر این صورت احتمال متوقف شدن روند قضایی شكایت آنان وجود دارد.
بر طبق این طرح افراد بعد از شكایت با پر كردن یك فرم به ماموران پلیس اجازه می دهند كه به كلیه ایمیل ها، پیامك ها و حتی تصاویر آنها دسترسی داشته باشند. این تصمیم بعد از آن گرفته شد كه در چندین مورد و با افشای شواهدی از تلفن همراه شاكیان، پرونده های شكایت درباره آزار جنسی و حتی تجاوز مردود شناخته شد.
با این وجود این تصمیم منتقدانی دارد همچون «ویكتم ساپورت» موسسه خیریه در انگلستان و ولز كه از قربانیان و شاهدان جرائم مختلف حمایت می كند، اعلام نموده است: این حركت مانع از این می شود كه قربانیان برای شكایت قدم پیش بگذارند.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، با این وجود پلیس و مقامات قضایی اعتقاد دارند كه دسترسی داشتن به تلفن همراه قربانیان باعث می شود خلا قانونی كه در این زمینه وجود دارد، آخر یابد چون بر مبنای قانون شاكیان و شاهدان را نمی توانند مجبور كنند كه تلفن ها، لپ تاب ها، تبلت ها و ساعت های هوشمند خویش را در اختیار پلیس بگذارند.
استفاده از "فرم كامپیوتری اجازه" در تحقیقات مربوط به هر نوع جرمی امكان دارد استفاده گردد اما بیشتر از همه در پرونده های مربوط به آزار جنسی و تجاوز و مواردی كه امكان دارد شاكی از قبل با متهم آشنایی داشته، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
از جانب دیگر شماری از منتقدان در این باره می گویند: خیلی از افراد درباره محتوای تلفن همراه خود خیلی محتاط هستند و تحقیق پلیس در موبایلِ خویش را نوعی تحقیق در زندگی خصوصی خود می شمارند.1398/02/10
13:27:11
5.0 / ۵
5356
تگهای خبر: كامپیوتر , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طرح جنجالی پلیس انگلیس برای پیگیری شكایات قربانیان
نظر شما در مورد طرح جنجالی پلیس انگلیس برای پیگیری شكایات قربانیان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها