وقتی بمیریم، چه بر سر شبكه های اجتماعی ما می آید؟

وقتی بمیریم، چه بر سر شبكه های اجتماعی ما می آید؟ به گزارش برتریها چندی قبل بود كه اخبار و گزارش هایی منتشر گردید كه نشان می داد در سال های آینده تعداد حساب های كاربری افرادی كه در قید حیات نیستند، از اكانت كاربران زنده در جهان بیشتر خواهد شد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، شاید شما هم جزو كاربرانی باشید كه همواره در مورد ادامه فعالیت حساب های كاربری خود در شبكه های اجتماعی و پیام رسان های مختلف پس از مرگ، فكر كرده اید كه چه بر سر آن خواهد آمد و چه كسی محتوای آنرا نظارت خواهد نمود و دوستانتان در این فضای مجازی با یادگاری و تصاویر شما كه دیگر در قید حیات نیستید اما در شبكه های اجتماعی وجود دارد و جلوی چشمشان قد علم كرده است، چه خواهند كرد.
به تازگی گزارش های جدیدی انتشار یافته است كه نشان داده است در سال های آینده تعداد اكانت های مردگان و افرادی كه دیگر در قید حیات نیستند، بسیار بیشتر از تعداد اكانت های فعال در رابطه با كاربران زنده خواهد شد.
به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، این مساله فاجعه بزرگی برای دنیای دیجیتال به حساب می آید چونكه نشان داده است غول های تكنولوژی با پیشرفت روز افزون تكنولوژی های جدید هنوز نتوانسته اند برای این اتفاق چاره ای بیندیشند و چاره مناسبی را برای كاربران پیش از آنكه اتفاق ناگوار و مرگباری برای آنها بیفتد و دیگر نتوانند به حساب كاربری خود سر بزنند، كاری انجام دهند تا در صورت هرگونه احتمالی برای مرگ آنها، صفحه كاربری مربوطه به صورت قانونی و خودكار و یا از سوی مراجع قضائی كشور مربوطه بسته و غیرفعال شود.
بسیاری از كاربران فیسبوك اعتقاد دارند كه اعلان و نوتیفیكیشن های مربوط به یادآوری تاریخ تولید افرادی كه درگذشته اند، باعث آزردگی خاطر و تشدید افسردگی كسانی می شود كه عزیزان خویش را از دست داده اند.
به همین دلیل فیسبوك چندی قبل اعلام نمود كه با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشینی تلاش می كند كه فوت كاربران و عدم استفاده از اكانت آنها را شناسایی كند تا بدین ترتیب از آزردگی خاطر دوستان و آشنایان آنها در فضای مجازی جلوگیری به عمل بیاورد.
برخی دیگر از اپلیكیشن های پیام رسان همچون تلگرام هم قابلیتی را در تنظیمات خود قرار داده اند كه به كاربران اجازه می دهد مدت زمانی را كه از تلگرام استفاده نمی كنند، را تعیین و تنظیم كنند تا در صورت عدم استفاده، اكانت آنها خود به خود به حالت تعلیق درآمده و از بین برود.
بر اساس آمار و تحقیقاتی كه مؤسسه آكسفورد انجام داده و منتشر نموده است، تا آخر قرن حاضر، بالغ بر دو میلیارد حساب كاربری به مردگان تعلق خواهد داشت كه از تعداد اكانت های كاربران زنده و در قید حیات بسیار بیشتر خواهد بود.1398/02/11
20:04:53
5.0 / ۵
5229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وقتی بمیریم، چه بر سر شبكه های اجتماعی ما می آید؟
نظر شما در مورد وقتی بمیریم، چه بر سر شبكه های اجتماعی ما می آید؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها