یك عامل اختلالات تغذیه ای در دختران

یك عامل اختلالات تغذیه ای در دختران به گزارش برتریها نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه مصرف آنتی بیوتیك ها و سایر داروهای ضدعفونت با بروز اختلالات تغذیه ای در دختران نوجوان مرتبط می باشد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: دخترانی كه در دوران كودكی به عفونت های جدی و مكرر مبتلا بوده اند و در نتیجه بیشتر هم با داروهای رفع عفونت تحت درمان قرار گرفته اند در دوران نوجوانی بیشتر در معرض مبتلا شدن به اختلالات تغذیه ای هستند
در این بررسی ها اطلاعات ۵۲۵ هزار و ۶۴۳ دختر كه در فاصله سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۶ در دانمارك متولد شده اند، مورد مطالعه قرار گرفت.
متخصصان تمامی موارد تجویز داروهای آنتی بیوتیك و ضد عفونت و همینطور مواردی را كه تا سال ۲۰۱۲ به علت عفونت به بستری شدن در بیمارستان منجر شده بود مورد مطالعه قرار دادند. در این بازه زمانی ۴۲۴۰ مورد مبتلا شدن به اختلالات تغذیه ای تشخیص داده شد.
پزشكان مشاهده نمودند در این بیماران در مقایسه با دخترانی كه به علت عفونت در بیمارستان بستری نشده اند احتمال مبتلا شدن به اختلال غذایی آنوركسیا (بی اشتهایی عصبی)، پرخوری عصبی و دیگر اختلالات تغذیه ای به ترتیب ۲۲، ۳۵ و ۳۹ درصد بیشتر است.
به گزارش نیویورك تایمز، متخصصان تاكید دارند كه این مطالعه مشاهده ای بوده و نمی تواند تعیین كننده رابطه علت معلولی مصرف داروهای ضد عفونت با این قبیل از اختلالات باشد.1398/02/14
15:37:50
5.0 / ۵
4820
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد یك عامل اختلالات تغذیه ای در دختران
نظر شما در مورد یك عامل اختلالات تغذیه ای در دختران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها