ادامه داستان كلاهبرداری سیمكارت هایی بدون پشتیبان!

ادامه داستان كلاهبرداری سیمكارت هایی بدون پشتیبان! به گزارش برتریها در حالی با افراد برای دریافت سیمكارت پشتیبان اپراتورها با قابلیت اینترنت با سرعت بیش تر و آنتن دهی بهتر و مانند آن تماس گرفته می شود كه چنین سیمكارت هایی اصلا وجود خارجی ندارند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، اخاذی و كلاهبرداری چهره های متفاوتی دارد؛ یكی از نمودهای آن در حوزه ارتباطات، تماس هایی است كه با افراد گرفته می شود و ادعاهایی همچون سیمكارت دولتی، وعده ی جایزه های میلیونی، برنده شدن در قرعه كشی و اخیراً سیمكارت پشتیبان دارد. این سیمكارت ها امكان دارد قیمت هایی بالاتر از سیمكارت هایی باشند كه توسط خود اپراتور عرضه می شوند و كمترین صدمه شان، اخاذی مالی از كاربر باشد.
بدین ترتیب در ایام اخیر تماس هایی با مشتركان تلفن همراه گرفته شده و حرف از سیمكارت هایی با عنوان پشتیبان می زند. این سیمكارت ها بنا به ادعای شخص تماس گیرنده امكان دارد اینترنت مجانی داشته باشند، هزینه ی مكالماتشان كمتر از سایر سیمكارت ها باشد، سیمكارت های ماهواره ای باشند كه آنتن دهی بالاتری نسبت به سیمكارت های معمولی دارند، در صورتیكه چنین سیمكارت هایی با قابلیت های ذكرشده وجود ندارند و صرفاً كلاهبرداری از اسم اپراتور هستند.
در این روش افرادی از راه تلفن ثابت در تماس با مشتركین این اپراتور، خرید سیمكارت همراه اول را با یك شماره مشابه و قیمتی بالاتر از قیمت مصوب و با شرایط بسیار ویژه، پیشنهاد می دهند كه اغلب از خریداران كلاهبرداری شده و بعد از فروش، فروشنده پاسخگو نیست. ازاین رو در صورتیكه تماسی با عناوینی مانند تعرفه های نصف برای سیمكارت های دولتی دریافت كردید، آگاه باشید كه امكان دارد كلاهبرداری به روشی جدید باشد و سیم كارتی كه تعرفه اش نصف تعرفه سیمكارت های دیگر باشد، وجود ندارد.

تعرفه سیمكارت های دولتی و خصوصی تفاوتی ندارد
پیش از این هم كلاهبرداری با اسم سیمكارت های دولتی وجود داشت كه ادعا می كرد تعرفه اش نصف تعرفه سایر سیمكارت هاست، در حالیكه این روش هم تنها برای كلاهبرداری از افراد بوجود آمده بود و حتی در پاسخ به دریافت این سیمكارت ها عنوان شد كه نرخ مكالمه سیمكارت های دائمی و اعتباری مشخص و برای سیمكارت های دولتی و خصوصی یكسان است. البته گاهی بسته هایی در چارچوب مكالمه همراه یا سرویس های دیگر اعلام می شود كه برای مشتركان تفاوتی ندارد و دولتی یا خصوصی یك قیمت است.
بنابراین است كه اپراتورها به مشتركان خود اخطار می دهند سیمكارت را تنها باید از درگاه های معتبر فروش خریداری كنید، چونكه اپراتورها تنها از راه درگاه های رسمی فروش خود، مبادرت به واگذاری و فروش سیمكارت می كند و افرادی كه با شما تماس می گیرند و ادعا می كنند در ارتباط با اپراتورها هستند، تنها قصد سوءاستفاده از برند اپراتور و كلاهبرداری از كاربر را دارند.1398/02/15
19:06:53
5.0 / ۵
4394
تگهای خبر: اینترنت , خرید , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ادامه داستان كلاهبرداری سیمكارت هایی بدون پشتیبان!
نظر شما در مورد ادامه داستان كلاهبرداری سیمكارت هایی بدون پشتیبان!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها