كاهش تلفات انسانی در سیلاب های اخیر با پیامك

كاهش تلفات انسانی در سیلاب های اخیر با پیامك به گزارش برتریها مدیركل ICT استان تهران، نقش وزارت ارتباطات و اپراتورهای همراه در كاهش تلفات انسانی بحران اخیر را بسیار مهم عنوان نمود و اظهار داشت: بعد از دستور وزیر ارتباطات جهت استفاده از ظرفیت زیرساخت های ارتباطی برای ارسال پیام اخطار به شهروندان تیم های عملیاتی تشكیل و با همكاری سازمان تنظیم مقررات و مشاركت اپراتورهای همراه به صورت ۲۴ ساعته پیام های اخطار ارسالی از ستاد مدیریت بحران به شهروندان ارسال شد كه این مبادرت به كاهش چشم گیر تلفات انسانی در استان های درگیر بحران كمك كرد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، مرتضی رضایی - مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران - در اولین جلسه كارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان تهران با بیان اینكه برنامه های عملیاتی مدیریت بحران در حوزه ارتباطات در حال نهایی شدن است، اظهار داشت: بعد از جمع بندی و دریافت مجوزهای لازم از دستگاه های مسؤول، مانوری برای آمادگی و آشنایی نیروهای امدادی حوزه ارتباطات برگزار می گردد.
او با اشاره به بارندگی های ابتدای سال جاری در استان تهران، اظهار داشت: حجم بسیار بارندگی ها خساراتی به زیرساخت های حوزه ارتباطات وارد كرد كه با حضور و اقدامات بموقع مشكل تأمین ارتباط در كوتاه ترین زمان ممكن رفع و ارتباط مناطق هدف برقرار شد.
وی ادامه داد: یكی از اشكالات سیلاب اخیر قطع برق در مناطق درگیر در بحران و تخلیه باطری سایت های BTS بود كه با ارسال دیزل ژنراتور سایت های اصلی روشن نگه داشته شد ولی لزوم دارد دستگاه های مسؤول با تأمین نیرو مدت زمان قطعی برق را به حداقل برسانند.
او اضافه كرد: تمام پیام های ارسالی درباره اطلاع رسانی بحران، به صورت مجانی برای شهروندان ارسال شد و مشتركین هیچ هزینه ای برای ارسال این پیامك ها پرداخت نمی كنند.
مدیركل ارتباطات استان تهران همینطور درباره دستورالعمل ابلاغی از جانب وزارت كشور برای مدیریت بحران شهر تهران گزارشی عرضه كرد و اظهار داشت: جلسات منظمی با مجموعه عوامل مسؤول در این عرصه برگزار شده و برنامه های عملیاتی مدیریت بحران در حوزه ارتباطات در حال نهایی شدن است، كه بعد از جمع بندی و دریافت مجوزهای لازم از دستگاه های مسؤول، مانوری برای آمادگی و آشنایی نیروهای امدادی حوزه ارتباطات برگزار می گردد.
رضایی درباره ارتباط بین استانی با اشاره به این كه استان تهران در این عرصه با استان های مجاور هیچ مشكلی درباره زیرساخت های ارتباطی ندارد، خاطرنشان كرد: برای سه مسیر اصلی ارتباطی درون استانی هم تدابیر لازم جهت ایجاد مسیرهای پشتیبانی انجام شده كه در راه فیروزكوه و اوشان فشم انجام و با ایجاد مسیر فیبر در منطقه كن و سولقان هر سه مسیر اصلی دارای مسیر پشتیبان می شوند.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، در ادامه جلسه صمدایی - مشاور كمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - با اشاره به اینكه شبكه رادیو ترانك مدیریت بحران شهر تهران آماده بهره برداری است، اظهار داشت: تلاش می نماییم در تیرماه سال جاری شبكه را برای بهره برداری به سازمان مدیریت بحران شهر تهران تحویل دهیم.1398/03/20
12:06:19
5.0 / ۵
4626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاهش تلفات انسانی در سیلاب های اخیر با پیامك
نظر شما در مورد كاهش تلفات انسانی در سیلاب های اخیر با پیامك
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها