در گزارش صندوق جهانی طبیعت مطرح شد

نسلی كه هفته ای یك كارت اعتباری پلاستیكی می خورد!

نسلی كه هفته ای یك كارت اعتباری پلاستیكی می خورد! برتریها: صندوق جهانی طبیعت (WWF) اعلام نموده كه آلودگی های پلاستیكی به حدی در محیط زیست گسترش یافته كه هر فرد هفته ای پنج گرم معادل اندازه یك كارت اعتباری پلاستیك می خورد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این مطالعه از دانشگاه "نیوكاسل" استرالیا نشان داده است منبع بزرگی كه انسان ها از آن طریق پلاستیك را به بدن خود وارد می كنند، آب شرب است اما یكی از منابع مهم دیگر، صدف دریایی است و به سبب آن كه بطور كامل خورده می شود، تمامی پلاستیك های موجود در سیستم گوارشی آن وارد بدن انسان ها می شود.
بر اساس گزارش صندوق جهانی طبیعت، از سال ۲۰۰۰ میلادی تابحال جهان به اندازه تمامی سال های گذشته پلاستیك تولید كرده و این میزان یك سوم حجم پلاستیكی است كه روانه طبیعت شده است.
هر فرد بطور میانگین در یك هفته تنها بوسیله آبی كه می نوشد، ۱۷۶۹ ذره پلاستیك را وارد بدن خود می كند.
این گزارش كه بر پایه ۵۲ مطالعه مختلف نوشته شده است، نشان داده كه پراكندگی و میزان آلودگی های پلاستیكی در نقاط مختلف جهان، متفاوت می باشد اما هیچ نقطه ای از جهان از این آلودگی ها در امان نمانده است.
بنابر گزارش رویترز، در ایالات متحده آمریكا، ۹۴.۴ درصد از نمونه های آب لوله كشی با میانگین ۹.۶ الیاف در هر لیتر از آب، آلوده به الیاف پلاستیكی بوده است. منابع آبی اروپا نیز با آلودگی ۷۲.۲ درصد از نمونه های آب و با میانگین ۳.۸ الیاف در هر لیتر، آلودگی كمتر اما همچنان چشم گیر داشته است.
منبع:

1398/03/22
15:19:10
5.0 / ۵
4322
تگهای خبر: تولید , دانش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نسلی كه هفته ای یك كارت اعتباری پلاستیكی می خورد!
نظر شما در مورد نسلی كه هفته ای یك كارت اعتباری پلاستیكی می خورد!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها