شواهد اندك از تاثیر مكمل های غذایی بر سلامت قلب

شواهد اندك از تاثیر مكمل های غذایی بر سلامت قلب برتریها: متخصصان سلامت و تغذیه معتقدند شواهد كافی در تایید فوائد مصرف مكمل ها (معدنی و ویتامینه) و برخی رژیم های غذایی برای حفظ سلامت قلب وجود ندارد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، میلیون ها نفر در آمریكا از مكمل های غذایی مصرف كرده و انواعی از رژیم های غذایی را رعایت می كنند تا سلامت قلب خودرا حفظ كنند. با این وجود نتایج یك بررسی جدید نشان داده است شواهد بسیار كمی وجود دارد كه تایید كننده اثربخشی مكمل ها و برخی رژیم های غذاییِ شناخته شده بر حفظ سلامت قلب و پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری های قلبی-عروقی باشد.
در این بررسی جدید اطلاعات مربوط به صدها آزمایش كه با مشاركت میلیون ها نفر انجام گرفته مورد مطالعه قرار گرفت و نشان داد تنها تعداد ناچیزی از ۱۶ مكمل شناخته شده و تنها یك رژیم غذایی از هشت رژیم ارزیابی شده با تاثیر قابل توجه بر سلامت قلب و عروق همراه بوده است. بر طبق این مطالعات، تنها مكمل فولیك اسید، رژیم غذایی كم نمك و اسیدهای چرب امگا ۳ كه در روغن ماهی وجود دارد برای سلامت قلب مفیدند. هرچند در مورد رژیم غذایی كم نمك هنوز یافته های ضد و نقیض موجود است.
همین طور حداقل در یك مورد شواهدی وجود دارد كه نشان دهنده خطر مكمل ها برای سلامتی است و آن مصرف همزمان كلسیم و ویتامین D در افزایش ریسك مبتلاشدن به سكته مغزی است شاید به این علت باشد كه سبب افزایش لختگی خون و سفت شدن عروق شود.
یكی از اساتید دانشگاه وست ویرجینیا و محقق ارشد این مطالعه اظهار داشت: افرادی كه با هدف بهبود سلامت قلب و عروق از مكمل های غذایی مصرف می كنند تنها پول خودرا هدر می دهند.
به گزارش نیویورك تایمز، در این بررسی پژوهشگران به ارزیابی اثرگذاری ۲۴ مكمل و رژیم غذایی با مطالعه روی نتایج ۲۷۷ آزمایش پرداختند و مشاهده نمودند در بین مكمل هایی كه تاثیری بر سلامت قلب و عروق نداشتند می توان به ویتامین های A، B، C، D و E همین طور بتاكاروتن، كلسیم، آهن، آنتی اكسیدان ها و مولتی ویتامین ها اشاره نمود.
بگفته متخصصان به جز موارد مربوط به پیشگیری یا درمان كمبودهای خاص، مانند افت غیرطبیعی سطح ویتامین د در بدن یا شرایط خاصی مانند بارداری، یك توافق كلی و مفید بین متخصصان و پزشكان وجود دارد در خصوص اینكه مكمل های رژیمی نباید برای عموم مردم تجویز شوند.1398/04/18
13:18:03
5.0 / ۵
4564
تگهای خبر: پژوهش , دانش , متخصص , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شواهد اندك از تاثیر مكمل های غذایی بر سلامت قلب
نظر شما در مورد شواهد اندك از تاثیر مكمل های غذایی بر سلامت قلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها