رییس جمعیت هلال احمر اعلام كرد

كمك 320 میلیارد تومانی مردم به سیل زدگان

كمك 320 میلیارد تومانی مردم به سیل زدگان به گزارش برتریها رئیس جمعیت هلال احمر كشور اعلام نمود كه از زمان وقوع سیل سال ۹۸ در كشور تا كنون مجموعاً بیشتر از ۳۲۰ میلیارد تومان كمك مردمی از جانب جمعیت هلال احمر جمع آوری شده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، علی اصغر پیوندی در مراسم افتتاح آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته كالای اساسی در بین سیل زدگان سراسر كشور كه بامداد امروز در لرستان برگزار شد، اظهار نمود: لازم می دانم كه ابتدا از مردم كشورمان تشكر و قدردانی ویژه ای كنم. چون كه مردم ما در حوادث مختلف همواره پای كار بودند و دیده ایم كه چطور در حوادثی نظیر زلزله، سیل و … به یاری هموطنان خود شتافتند.
پیوندی با اشاره به اینكه تا كنون و در مجموع بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان كمك های نقدی و غیرنقدی مردمی به سیل زدگان از جانب جمعیت هلال احمر جمع آوری شده است اظهار نمود: ۱۲۰ میلیارد تومان كمك های غیر نقدی و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان كمك های نقدی از جانب جمعیت هلال احمر جمع آوری شده است كه روند كمك های نقدی همچنان ادامه دارد.

هزینه كرد ۱۵۰ میلیارد تومانی هلال احمر در سیل
پیوندی از هزینه كرد ۱۵۰ میلیارد تومانی هلال احمر به دنبال سیل اخیر هم اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر ۳۲۰ میلیارد تومان كمك نقدی و غیر نقدی مردمی جمعیت هلال احمر، بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان هم از منابع و اعتبارات داخلی خود برای تأمین اقلام امدادی اولیه، تجهیزات لجستیك و امدادرسانی هزینه كرده ایم كه البته این هزینه كرد را یك افتخار می دانیم.
پیوندی با تاكید بر اینكه جمعیت هلال احمر كمك های نقدی جمع آوری شده را به كالاها و اجناس مورد نیاز سیل زدگان تبدیل نموده و در میانشان توزیع می نماید، اظهار داشت: در این مرحله ۵۵ میلیارد تومان كالای اساسی شامل یخچال، فرش، اجاق گاز و پتو برای ۱۰ هزار خانوار سیل زده تهیه شده است كه از امروز توزیع آن در بین سیل زدگان شروع شد.
همینطور موسی خادمی - استاندار لرستان هم در این مراسم با قدردانی از جمعیت هلال احمر كشورمان اظهار نمود: هلال احمر اقدامات گسترده ای را چه در قبل از وقوع سیل چه در حین وقوع سیل و چه بعد از آن انجام داده است و در انتشار بعضی از خبرها متأسفانه كم لطفی هایی صورت گرفت. من در جریانم كه جمعیت هلال احمر قبل از وقوع سیل به خیلی از ساكنان پل دختر و معمولان اخطار داده و محل هایی را برای اسكان شان پیشبینی كرده بود و بعد از سیل هم جز نخستین گروه هایی بودند كه در محل حاضر شدند.
استاندار لرستان افزود: سختی های سیل را تا حد زیادی پشت سر گذاشتیم و خیلی از اقدامات برای بازسازی انجام شده است و این روند ادامه دارد. من نمی دانم در دیگر استان ها چنین سامانه ای وجود داشت یا خیر؟ اما در لرستان بعد از وقوع سیل بلافاصله سامانه ای بوجود آمد كه اطلاعات سیل زدگان و حادثه دیدگان كنترل شد تا كسی به شكل تكراری كمك ها را دریافت نكند و دریافت كمك ها نظام مند صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه دو كار غلط امكان دارد در كمك های مردمی رخ دهد، اظهار نمود: كار غلط اول این است كه كمك ها را به میان كسانی توزیع نماییم كه صدمه دیده نیستند كه این خطاست، اما كار غلط دوم كه به نظرم مهمتر است این است كه ما به سیل زدگان كمك نكنیم. باید توجه داشته باشید كه همواره به همنوعان مان كمك نماییم.
خادمی اضافه كرد: ما به دنبال این هستیم تا بعد از پیمودن ساز و كار جبران خسارات، فكری هم به حال موارد استثنا و موضوعاتی كه در تصمیم دولت برای جبران خسارت پیشبینی نشده بكنیم. بعنوان مثال امكان دارد برخی از افراد خودروی شان در سیل صدمه دیده یا خسارت هایی دیده باشند كه جبرانش پیشبینی نشده است كه ما در تلاشیم این موارد را هم احصا كرده و نسبت به جبران خسارات اقدام نماییم.1398/04/22
14:20:28
5.0 / ۵
4437
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كمك 320 میلیارد تومانی مردم به سیل زدگان
نظر شما در مورد كمك 320 میلیارد تومانی مردم به سیل زدگان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها