با فرزندانتان طوری رفتار نكنید كه فضای بیرون را به داخل خانه ترجیح دهند

با فرزندانتان طوری رفتار نكنید كه فضای بیرون را به داخل خانه ترجیح دهند برتریها: یك جامعه شناس اجتماعی اظهار داشت: خانواده ها با دادن مهارت های رفتاری و تقویت شخصیت هر فرد در جهت مصون نگه داشتن اعضای خانواده خود از لطمه های اجتماعی به خصوص مواد مخدر تلاش كنند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، گنجی درباره ضرورت ارائه برنامه های پیش گیری از سوءمصرف مواد مخدر در سنین پایین اظهار داشت: افراد معمولاً در سنین پایین آموزش پذیری بیشتری دارند، وقتی افراد مرز سنی ۳۰-۴۰-۵۰ سالگی را رد كرده باشند دارای شخصیت با ثباتی می شوند و در آموزش پذیری ضعیف می شوند.

این جامعه شناس اجتماعی اضافه كرد: بهترین سن برای آموزش پذیری معمولاً دو و سه سال پیش از بلوغ می باشد كه افراد بیشترین آموزش پذیری را دارند.

گنجی افزود: در مورد لطمه های اجتماعی چون اعتیاد و موادمخدر باید پیش از بلوغ و تا سن ۲۴-۲۵ سالگی آموزش ها و آگاهی بخشی ها به نوجوانان و جوانان داده شود تا این آموزش ها مثمرثمر واقع شود.

ایشان سپس به چگونگی رفتار خانواده ها با فرزندان اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه هر خانواده و فردی مشخصه و مولفه ی شخصی خودش را دارد، نمی گردد یك فرمول مشخص و از پیش تعیین شده را داشت كه رفتار خانواده با فرزندشان چگونه باشد اما مسئله مهم آن است كه رفتار خانواده باید طوری باشد كه فرزند فضای بیرون خانواده را به فضای درون خانواده ترجیح ندهد.

این جامعه شناس اجتماعی بیان كرد: برای حل این مساله كه بچه ها در سنین رشد فضای بیرون از خانه برایشان اولویت دارد، باید پدر و مادر فضای خانه را طوری آماده كنند كه بچه ها مشتاق حضور در خانه و هم صحبتی با والدین باشند و همین طور مشاركت در امور خانه داشته باشند.

گنجی افزود: در خانواده هایی كه پدر و مادر گوش شنوا برای فرزندانشان هستند و بدون سرزنش و با آگاهی با فرزندانشان ارتباط برقرار می كنند حدودا فرزندان از لطمه های اجتماعی و نتایج آن در امان هستند، برای اینكه فرزند مهارت های زندگی را آموخته و می تواند در مواجه با لطمه واكنش مناسبی نشان دهد.

وی با اشاره به هرم رفتاری مازلو اظهار داشت: یكی از نیازهای انسان از نظر هرم مازلو كه یك هرم رفتاری و مدیریتی است خودشكوفایی شخصیتی و احترام اجتماعی داشتن در جامعه می باشد بدین سبب یكی از مسائلی است كه انسان رو پایبند به قوانین و دور نگه داشتن ازآسیب ها می كند، استقلال و شخصیت دادن به افراد است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر ؛ گنجی در اختتام با تاكید بر سوژه شخصیت دادن به فرزندان از كودكی اظهار داشت: خانواده ها و بعد از آن مدارس و محیط های فرهنگی كه بچه ها با آنها سرو كار دارد، باید با دادن مهارت های رفتاری و با بالابردن شخصیت هر فرد برای مصون نگه داشتن هر فرد، خانواده و همین طور جامعه از لطمه های اجتماعی به خصوص مواد مخدر تلاش كنند این فرزندان امروز پدران و مادران فردا هستند، پس برای داشتن جامعه ای سالم باید از دوران كودكی به صورت پایه ای آموزش داد و عمل كرد.

منبع:

1398/04/27
10:35:02
5.0 / ۵
4102
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد با فرزندانتان طوری رفتار نكنید كه فضای بیرون را به داخل خانه ترجیح دهند
نظر شما در مورد با فرزندانتان طوری رفتار نكنید كه فضای بیرون را به داخل خانه ترجیح دهند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها