باریكی گوشیهای هوشمند، جلوی تكامل دوربین آنها را گرفته!

باریكی گوشیهای هوشمند، جلوی تكامل دوربین آنها را گرفته! به گزارش برتریها مدیر عامل شركت زایس اخیرا عنوان كرده است كه ساختار باریك گوشیهای هوشمند امروزی مانعی برای تكامل دوربین های بكاررفته در آنهاست.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، مایكل كاشكه، مدیرعامل گروه كارل زایس، به تازگی درمورد پیشرفت و تكامل دوربین و لنزهای بكاررفته در گوشیهای هوشمند خاطرنشان كرده است كه ساختار باریك موبایل های امروزی جلوی پیشرفته و حرفه ای تر شدن دوربین های آنها را می گیرد.
از وقتی گوشیهای هوشمند به حوزه دوربین های كامپكت و فشرده ورود پیدا كرد، ورود برندهای برتر و پیشگام در صنعت دوربین به این حوزه هم اجتناب ناپذیر بود.
اما حالا به نظر می آید كه مدیرعامل این شركت نظر متفاوتی درباره تكامل دوربین در گوشیهای هوشمند دارد و آن هم پیشگیری از فوق باریك شدن گوشیهای موبایل است.
شركت كارل زایس همچون پیشگامان صنعت تصویربرداری به حساب می آید كه یك شركت اپتیك آلمانی بوده و توسط یك عینك ساز به نام كارل زایس در سال ۱۸۶۴ میلادی تأسیس شده است. كارگاه ابتدایی زایس در زمینه های مختلفی از علم اپتیك نوآوری كرد و كیفیت تجهیزات نوری را برای ابزارهای مختلف صنعتی، همچون میكروسكوپ ها، به شكلی انقلابی بهبود داد. امروزه شركت زایس در چهار بخش اصلی تحقیق و كیفیت، پزشكی و مراقبت از چشم، محصولات مصرفی و تكنولوژی تولید نیمه هادی گسترش یافته است.
طبق گزارش وب سایت phonearena، او همینطور در ادامه سخنانش افزوده است كه به جای تمركز بر افزایش پیكسل ها در حسگرهای دوربین، سازندگان موبایل باید بر روی بهبود و ارتقای پردازش تصویر متمركز شوند. این بدان معناست كه عرض و پهنای خیلی كم در گوشیهای هوشمند جدید سبب شده است كه حسگرهای بسیار كوچكی هم در آنها تعبیه و كارگذاری شود كه در نهایت منجر به ضعف عكاسی در شب و محیط های كم نور و تاریك و همینطور قابلیت زوم و بزرگنمایی می شود.
كاشكه تصریح كرد: دوربین های عكاسی به كار رفته در گوشیهای هوشمند پیشرفت زیادی داشته اند و توانسته اند تا حد زیادی نیازهای كاربران را برطرف كنند اما برای پیشرفت بیشتر آنها موانعی همچون ساختار باریك و نازك گوشیهای هوشمند وجود دارد و مانع تكامل تصویربرداری و عكاسی حرفه ای توسط موبایل شده است.
وی در آخر از تمامی سازندگان گوشیهای هوشمند خواست تا بدین منظور راه چاره ای بیندیشند و در صورت ضرورت با شركت های فعال در حوزه توسعه لنز و دوربین همكاریهای گسترده ای داشته باشند تا بتوانند دوربین های گوشیهای هوشمند را ارتقا دهند.
منبع:

1398/05/08
22:05:19
5.0 / ۵
4292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد باریكی گوشیهای هوشمند، جلوی تكامل دوربین آنها را گرفته!
نظر شما در مورد باریكی گوشیهای هوشمند، جلوی تكامل دوربین آنها را گرفته!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها