تا ۱۵ شهریورماه

حتما شماره خودرا برای حذف قبض برق ارسال كنید

حتما شماره خودرا برای حذف قبض برق ارسال كنید برتریها: مشتركان برق باید تا نیمه شهریورماه نسبت به ارسال و ثبت شماره همراه خود برای حذف قبض كاغذی برق اقدام نمایند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امروز در نشست خبری با اشاره به طرح حذف قبوض كاغذی برق از مشتركان تقاضا كرد تا ۱۵شهریورماه نسبت به ارسال و ثبت شماره همراه خود بوسیله راه های اعلام شده برای حذف قبض كاغذی برق خود اقدام نمایند.
حسین صبوری با بیان این كه طرح ملی قبض سبز در امتداد اجرای سیاست های دولت الكترونیك، رفاه حال شهروندان و حفاظت از محیط زیست در حال اجراست، اظهار داشت: جمع آوری قبوض فیزیكی برق در تهران همزمان با كل كشور در حال اجراست.
وی با بیان این كه از شروع مهرماه سال جاری قبوض كاغذی برق جمع آوری می شود، اظهار نمود: بعد از آن صورت حساب بوسیله پیامك به مشتركان ارسال خواهد شد. ۴۰ درصد از مشتركین برق تهران كه یك میلیون و ۷۰۰ هزار مشترك می شوند، تابحال شماره تلفن همراه خودرا ثبت كرده اند و قبض آنها بزودی حذف خواهد شد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ از مشتركان تقاضا كرد: به جهت اینكه از شروع مهرماه با مشكل دریافت صورت حساب برق مواجه نشوند، حداقل تا پانزدهم شهریورماه نسبت به ارسال شماره همراه خود اقدام نمایند.
راه های ثبت شماره همراه مشتركان در سامانه
ایشان سپس درباره راه هایی كه مشتركان می توانند بوسیله آن شماره خودرا برای دریافت پیامك قبض در سامانه ثبت كنند، توضیح داد: مشتركین می توانند شناسه قبض خودرا با ۱* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال نمایند. هم چنین می توانند با مراجعه به سایت TBTB.IR اطلاعات خودرا ثبت كنند و یا زمانی كه مامورین اداره برق به منازل آنها برای قرائت كنتور بازگشت می كنند، شماره همراه خودرا در اختیار ماموران قرار دهند.
صبوری افزود: پس از جمع آوری قبوض كاغذی مشتركینی كه نیاز به قبوض فعلی دارند، می توانند به سایت شركت توزیع برق تهران بازگشت كنند و با وارد كردن شناسه قبض اطلاعات خودرا كاملا دریافت نمایند.
بگفته مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ در پیامكی كه به مشتركین ارسال می شود، فقط میزان ریال و تاریخ پرداخت اعلام خواهد شد.
افزایش دو درصدی پیك در تهران نسبت به سال گذشته
ایشان سپس با بیان این كه ۴.۵ میلیون مشترك در شهر تهران وجود دارند، اظهار نمود: به عبارت دیگر ۱۳ درصد مشتركین كشور در شهر تهران حضور دارند كه ۱۰ درصد انرژی برق كشور را مصرف می كنند. همین طور ۳۲ هزار كیلومتر شبكه فشار متوسط و ضعیف در شهر تهران وجود دارد.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ افزود: ۷۶ درصد مشتركین شهر تهران خانگی هستند كه ۴۰ درصد انرژی برق تهران را به خود اختصاص می دهند.
صبوری با بیان این كه میانگین رشد سالیانه پیك تهران ۳.۵ درصد بود، افزود: از پیك سال قبل تا امروز ۱۰۰ هزار مشترك جدید به مشتركین تهران اضافه شده كه مصرف آنها ۲۰۰ مگاوات است. حداكثر دمای پیك امسال نسبت به سال قبل یك درجه افزایش داشته است. پیش بینی برای پیك شهر تهران امسال ۵۰۰۰ مگاوات بود كه با مدیریت مصرف تابحال ۴۴۶۰ مگاوات بوده است. به عبارت دیگر حدود ۳۵۰ مگاوات بار مدیریت شده است. نسبت به سال قبل شاهد افزایش دو درصدی پیك در شهر تهران بودیم.
اقدامات انجام شده برای مدیریت مصرف در تهران
صبوری در ادامه درباره اقدامات انجام شده برای مدیریت مصرف در شهر تهران توضیح داد: یكی از این اقدامات استفاده از مولدهای بخش دولتی و خصوصی بود. این مولدها از ساعت ۱۲ تا ۱۶ بطور میانگین ۱۰۰ مگاوات كمك می نماید.
وی با تاكید بر این كه در تابستان امسال ساعت ادارات در شهر تهران تغییری نداشت، اضافه كرد: استاندار بخشنامه ای را به همه سازمان ها ابلاغ نمود كه در آن سه سوژه مطرح شده بود؛ نخست آنكه سازمان ها مكلف شدند مصرف خودرا نسبت به سال قبل ۱۰ درصد كاهش دهند، همین طور سازمان هایی كه مولد داشتند، مكلف شدند از ساعت ۱۲ تا ۱۶ از مولد خود استفاده كنند و همین طور همه سازمان ها مكلف شدند سیستم سرمایشی خودرا روی ۲۵ درجه سانتیگراد نگه دارند.
قطع برق ۱۵ سازمان
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ با بیان این كه ۱۰۰۰ دستگاه و سازمان در شهر تهران مورد هدف اقدامات مدیریت مصرف قرار گرفتند، اظهار داشت: همه این سازمان مجهز به كنتور هوشمند هستند و مصرف آنها از طریق دور رصد می شود. هم چنین ۲۵۰ نفر از مامورین برای رصد مصرف برق این سازمان ها اعزام شدند.
صبوری افزود: بطور كلی برق ۱۵ سازمان كه به بخشنامه مذكور عمل نكرده اند، حدود دو ساعت قطع شد.
تجهیز ۲۰۰ هزار مشترك خانگی و تجاری به كنتور هوشمند
وی با بیان این كه همه مشتركان دیماندی و صنعتی در تهران مجهز به كنتور هوشمند هستند، عنوان كرد: مصرف این مشتركان كنترل می شود و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال جاری ۲۰۰ هزار مشترك بزرگ خانگی و تجاری مجهز به كنتور هوشمند می شوند.
مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ در ادامه از جایگزین كردن شبكه مسی هوایی شهر تهران آگاهی داد و اظهار داشت: تا آخر سال جاری این كابل ها در شهر تهران جمع خواهد شد و دیگر شبكه مسی هوایی فشار ضعیف در شهر تهران نخواهیم داشت.
افزایش ۳۰ درصدی سرقت كابل برق
صبوری با بیان این كه ۱۰ درصد انرژی برق كشور در تهران مصرف می شود، اظهار داشت: ۲۲ میلیارد كیلووات ساعت به مشتركین شهر تهران برق می فروشیم.
بگفته مدیرعامل شركت توزیع برق تهران بزرگ، سرقت كابل برق در شهر تهران نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.
او در آخر از شناسایی ۹ مورد بیت كوین در تهران آگاهی داد.
۲۵ درصد مشتركین خانگی تهران در سال ۹۷ پرمصرف بودند
صبوری در ادامه با اشاره به مصوبه هیات دولت در مورد افزایش نرخ تعرفه خانگی مشتركین پرمصرف اظهار نمود: این مصوبه به دنبال ایجاد درآمد نبود بلكه هدف آن این بود كه بدمصرف ها به خوش مصرف ها تبدیل شوند.
وی افزود: الگوی مصرف برق در شهر تهران در چهار ماهه ۹۷، ۳۰۰ كیلووات است و طبق این الگو ۲۵ درصد مشتركین خانگی شهر تهران در تابستان سال قبل مشمول پرمصرف ها بودند كه امسال این میزان روبه كاهش رفت.
منبع:

1398/05/15
12:29:53
5.0 / ۵
4784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حتما شماره خودرا برای حذف قبض برق ارسال كنید
نظر شما در مورد حتما شماره خودرا برای حذف قبض برق ارسال كنید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها