وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مشكلات مردم با وسایل ارتباطی شنیده می شود

مشكلات مردم با وسایل ارتباطی شنیده می شود برتریها: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: خیلی از شهرهایی كه به آنها سفر كردم، مشكلات زیادی نظیر مشكلات آب و برق را داشتند اما درخواست مردم آن مناطق بهبود روند ارتباطی بود؛ صدای مشكلات مردم با وسایل ارتباطی به گوش می رسد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری نیشابور عنوان كرد: معمولا همیشه گزارش هایی كه می شنویم از یك روند مثبت خبر می دهند اما زمانی كه پا به میدان می گذاریم شرایط دیگری را پیش روی خود می بینیم.

وی اظهار داشت: در سال های نه چندان دور و كمتر از ۱۰ سال آینده اقتصاد دیجیتال مهم ترین بخش اقتصاد دنیا می شود. شركت های اول دنیا، شركت های فناوری اطلاعات هستند. یك جمعیت عظیم تفكراتش را در یك شبكه به اشتراك می گذارد و ما می توانیم از آنها استفاده نمائیم. سرعت رشد با استفاده از این فنآوری به شدت افزایش یافته است؛ ایران نیز از این قواعد جدا نیست و اگر بخواهیم با این سرعت رشد و تحول همگام نشویم كشورمان كشوری عقب مانده خواهد شد و جایی در اقتصاد آتی دنیا نخواهیم داشت. تمام ظرفیت های لازم رشد فناوری در ایران برقرار است و باید فناوری را توسعه داد.

آذری جهرمی بیان كرد: خیلی از شهرهایی كه به آنها سفر كردم، مشكلات زیادی نظیر مشكلات آب و برق را داشتند اما درخواست مردم آن مناطق بهبود روند ارتباطی بود. صدای مشكلات مردم با وسایل ارتباطی به گوش می رسد كه همین امر نشان دهنده اهمیت بالای فناوری ارتباطات است.

وی افزود: در یك سال قبل حدود ۱۴.۵میلیارد تومان برای توسعه فناوری ارتباطات در روستاهای شهرستان نیشابور هزینه شده است. در این سفر ۲۴ میلیارد تومان نیز اختصاص داده ایم تا مشكلات باقی مانده حل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان كرد: ۱۳ سایت از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و پروژه (USO) توسط همراه اول راه اندازی خواهد شد. ۸ سایت در شهرستان نیشابور باید راه اندازی شود كه در چهار ماه آینده این اتفاق خواهد افتاد.

وی اظهار داشت: ممانعت جدی مردم در راه اندازی سایت و تامین برق در روستاها دو مشكل جدی در شهرستان نیشابور برای ارتقا فناوری است، هیچ منعی در تامین اعتبارات و تجهیزات وجود ندارد.

وزیر ارتباطات افزود: وزیر اختیار تمام قوانین را ندارد؛ زمانی كه مجلس قانون كوچك سازی دولت را تصویب می كند، وزیر باید در امتداد آن قدم بردارد. كوچك سازی دولت به معنای رسمی نكردن نیروهای مربوط به وزارت خانه است. شركت ملی پست یكی از شركت هایی است كه به سبب تحولات دیجیتال و توسعه فضای مجازی، حمل و نقل مرسولات آن كمتر شده است.

وی اظهار داشت: در سال ۹۲ و پیش از انتخابات ریاست جمهوری افزایش ۱۳ هزار نفری نیرو را داشتیم و همین امر موجب افزایش پرداختی های بیش از اندازه شد كه این ظلمی است به نیروهای قبلی، شركت ملی پست دستگاه مستقل اجرایی می باشد و باید با درآمد و هزینه خودشان شركت را اداره كنند.

آذری جهرمی اظهار نمود: از سال قبل تا كنون حدود ۵۰۰ هزارتومان رفاهیات كاركنان اداره پست افزایش داشته است. اگر بخواهم از كیسه خلیفه ببخشم می توانم در وزارتخانه را باز كنم و دستور استخدام ۳۰ هزار نیرو را بدهم اما مشكلات زیادی نظیر بیكاری پنهان به وجود می آورد.

وی عنوان كرد: ۷۰ درصد بخش هزینه های ارتباطات كشور ارزی است و ۱۰۰ درصد درآمد آن ریالی است. زمانی كه نرخ ارز ۴ برابر شد، متوسط افزایش هزینه ارتباطی مردم ۷ درصد بود. كار بزرگی كردیم كه توانستیم مدیریت هزینه كنیم؛ با مدیریتی كه انجام شد هم توسعه داشتیم و هم هزینه ارتباطات را برای مردم افزایش ندادیم. زمانی كه روستاها ارتباطاتشان مشكل دارد من نمی توانم به خودم اجازه دهم كه ساختمان خوب برای اداره پست بسازم؛ نمی گردد تمامی كارها را همزمان انجام داد.

وی بیان كرد: از ۴۲۰۰ میلیاردی كه قرار بود به دست ما برسد سال قبل تنها ۱۳۰۰ میلیارد به دست ما رسید كه آن هم ۵۰۰ میلیارد جاری بوده است. شیوه هایی در وزارتخانه به كار بردیم كه بتوانیم رشد خودرا داشته باشیم و روند بهبود مشكلات یك سیر است نباید انتظار داشته باشیم تا با زدن یك دكمه تمام مشكلات حل شود.
منبع:

1398/05/17
18:26:46
5.0 / ۵
4255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مشكلات مردم با وسایل ارتباطی شنیده می شود
نظر شما در مورد مشكلات مردم با وسایل ارتباطی شنیده می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها