افزایش مشكلات دانش آموزان ناشنوای انگلیسی

افزایش مشكلات دانش آموزان ناشنوای انگلیسی برتریها: كمتر از نیمی از دانش آموزان ناشنوا در انگلیس ˮدر هر مرحله از تحصیلات خودˮ موفق به كسب نمرات مطلوب می شوند كه این رقم در مقایسه با تقریباً دو سوم از همسالان شنوای خود بسیار كمتر بوده و این دانش آموزان با مشكلات بیشتری مواجه اند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، انجمن ملی كودكان ناشنوای انگلیس (NDCS) با تجزیه و تحلیل داده های دولت این كشور دریافت كه تنها ۴۴ درصد از دانش آموزان ناشنوای انگلیسی در مقایسه با ۶۳ درصد از دانش آموزان شنوای این كشور نمرات مطلوب كسب می كنند.
هم چنین كمتر از سه چهارم از آنها معادل ۷۳ درصد، در سن ۱۹ سالگی موفق به كسب مدرك اختتام دوره دبیرستان می شوند كه در مقایسه با ۸۸ درصد از دانش آموزان شنوا بطور قابل توجهی كمتر است.
مدیر اجرایی انجمن ملی كودكان ناشنوای انگلیس در این ارتباط اعلام نموده كه كودكان ناشنوای بسیاری با استعدادهای بالا وارد مدارس این كشور می شوند كه با حمایت های كافی مواجه نمی شوند. بااینكه خیلی از این دانش آموزان نتایجی باورنكردنی كسب كرده و مشاغل رویایی خودرا به دست می آورند اما در عین حال خیلی از آنها نیز به سبب ضعف نظام آموزشی موفقیت های لازم را كسب نمی كنند.
این شكاف و تبعیض میان دانش آموزان ناشنوا و شنوای انگلیسی قبل از ورود به مقطع دبیرستان در سن ۱۱ سالگی نیز وجود دارد، بطوریكه كمتر از نیمی از دانش آموزان ناشنوا در مدارس انگلیس به استانداردهای مورد انتظار برای خواندن، نوشتن و ریاضیات دست می یابند كه در مقایسه با سه چهارم از دانش آموزان شنوا بسیار كمتر شمرده می شود.
هم چنین در سنین زیر هفت سال نیز تنها ۵۳ درصد از دانش آموزان ناشنوا استانداردهای لازم را كسب می كنند كه در مقایسه با ۸۴ درصد از همسالان شنوای خود بسیار عقب تر هستند.
فعالان آموزشی با اشاره به این كه آموزش ناشنوایان به سبب كاهش های شدید در خدمات حمایتی نامناسب شده، از وزیر آموزش خواسته اند تا بودجه ای تازه برای تربیت صدها معلم متخصص جدید تخصیص دهد.
این فعالان با انتقاد نسبت به دولت انگلیس اعلام نموده اند كه سال هاست دولت با انكار تبعیض میان دانش آموزان ناشنوا و شنوا بر این مشكلات دامن می زند. این در شرایطی است كه داده های خود دولت حاكی از وضعیت وخیم این دانش آموزان است.
سخنگوی وزارت آموزش انگلیس نیز از افزایش دانش آموزان ناشنوایی آگاهی داده است كه در این سال ها نمرات ضعیف كسب می كنند و در وضعیت تحصیلیشان پیشرفتی نمی كنند.
به نوشته روزنامه گاردین، وزارت آموزش انگلیس به منظور حمایت بیشتر از دانش آموزان ناشنوای سراسر این كشور و تحقق استفاده از پتانسیل همه افراد به یك میزان در نظام آموزشی این كشور اعلام نموده بودجه مربوط به آموزش دانش آموزان دارای معلولیت را از ۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۶.۳ میلیارد پوند امسال میلادی (۲۰۱۹) افزایش داده است.


منبع:

1398/05/24
08:58:24
5.0 / ۵
4291
تگهای خبر: خدمات , دانش , علم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش مشكلات دانش آموزان ناشنوای انگلیسی
نظر شما در مورد افزایش مشكلات دانش آموزان ناشنوای انگلیسی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها