سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد

برگزاری جشن آخر مدارس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان تا آخر آبان

برگزاری جشن آخر مدارس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان تا آخر آبان به گزارش برتریها سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در جهت هوشمندسازی مدارس شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، روستاهای محروم و حاشیه شهرها هوشمندسازی می شوند، از تشكیل شورای راهبردی هماهنگی مناطق محروم، مرزی و عشایری اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سیدجواد حسینی در حاشیه بازدید از مدارس خشت و گلی شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه در شورای اداری میثاق نامه ای را به امضا رساندیم كه یك ضلع آن استانداری، یك ضلع آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و سه استان معین تهران، خراسان رضوی و فارس و ضلع دیگری خیرین هستند اظهار داشت: سند جامع توسعه آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان تدوین شده كه حذف مدارس خشت و گلی در چارچوب این میثاق نامه با خیرین در جهت تحقق اهداف كمی و كیفی این سند است.
وی ادامه داد: وعده داده بودیم كه برای اول مهر در سراسر كشور جشن برچیده شدن مدارس خشت و گلی به جز در سیستان و بلوچستان گرفته می شود اما ناراحت بودیم كه چرا سیستان و بلوچستان نمیتواند به جشن بپیوندد. علت این بود كه در استان سیستان و بلوچستان حدودا ۱۷۰ مدرسه خشت و گلی داریم كه نمی توانستیم آنها را تا اول مهر حایگزین نماییم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: در نتیجه با پیگری های صورت گرفته بیشتر از ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار با تخصیص ۱۰۰ درصدی و همینطور ۶۷ میلیارد تومان برای بحث های استاندارد سازی سیستم حرارتی و كمك آموزشی تامین شد و با كمك خیرین تا آخر آبان، جشن آخر مدارس خشت و گلی در استان سیستان و بلوچستان را هم برگزار می نماییم و حذف بخاری نفتی را در اول مهر را در مدارسی كه علمك گاز به آنها رسیده است، خواهیم داشت. در جریان این سفر در منطقه گشت سراوان، كلنگ ساخت یك مدرسه جدید به جای مدرسه خشت و گلی و به عبارتی كلنگ آخر مدارس خشت و گلی در استان سیستان و بلوچستان بر زمین زده شد.
وی با اشاره به اینكه 500 كلاس درس را هم اول مهر تحویل دانش آموزان سیستان و بلوچستان خواهیم داد تا از این طریق بتوانیم خدمتی برای استانداردسازی فضا و تجهیزات داشته باشیم اظهار داشت: در این سفر كلنگ نخستین مدرسه اوتیسم استان هم بر زمین زده شد. ما ۴۷ مدرسه اوتیسم در كشور داریم. همینطور كلنگ راه اندازی یك دانشگاه فرهنگیان با شش هكتار به زمین زده شد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در جهت هوشمندسازی هم مدارس شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، روستاهای محروم و حاشیه شهرها هوشمندسازی خواهد شد اظهار داشت: شورای راهبردی هماهنگی مناطق محروم، مرزی و عشایری را ایجاد كردیم و با پتانسیل وزارتخانه های دیگر به شكل جدی هم به لحاظ نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و محتوای آموزشی این مناطق تلاش می نماییم.
1398/05/25
11:13:50
5.0 / ۵
4913
تگهای خبر: دانش , سیستم , علم , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برگزاری جشن آخر مدارس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان تا آخر آبان
نظر شما در مورد برگزاری جشن آخر مدارس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان تا آخر آبان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها