تلاش ده ها امدادگر برای نجات غارنوردان محبوس در كوه های لهستان

تلاش ده ها امدادگر برای نجات غارنوردان محبوس در كوه های لهستان به گزارش برتریها مقامات لهستان از تلاش بیشتر از ۲۴ امدادگر برای نجات دو غارنوردی اطلاع داده اند كه در غاری واقع در كوه های ˮتاتراˮی این كشور گرفتار شده اند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، روز شنبه به دنبال وقوع سیلابی در این منطقه كوهستانی مسیر باریك دهانه این غار گرفتار سیل گرفتگی و مسیر خروج این دو غارنورد مسدود شده است.

همسفران این دو غارنورد حبس شدن این دو نفر را به سرویس امداد و نجات لهستان اطلاع دادند و بلافاصله مامورانی برای نجات آنها به منطقه اعزام شدند.

یك نماینده سرویس امداد و نجات لهستان اعلام نموده است كه هنوز امكان برقراری تماس با این دو غارنورد وجود ندارد و به علت طولانی شدن مدت زمانی كه این دو نفر در شرایط بسیار نامساعد قرار گرفته اند، نگرانی ها رو به افزایش است.

امدادگران در حال آماده سازی استفاده از مواد منفجره برای باز كردن مسیری برای دستیابی به این دو نفر هستند اما این روند به كندی پیش می رود. گفته می شود تنها راه رسیدن به این دو غارنورد انجام یك عملیات پیچیده به كمك مواد منفجره است. مدت زمان انجام چنین عملیاتی چندین روز و حتی چند هفته تخمین زده شده است.

با توجه به پیچیدگی عملیات نجات، امدادگرانی از كشور اسلواكی هم پشتیبانی این عملیات را بر عهده گرفته اند.

بنا بر گزارش رویترز، شرایط عملیات امداد و نجات بخصوص به علت جاری شدن سیل بسیار دشوار است كه می تواند جان امدادگران را هم به خطر اندازد.
1398/05/29
14:39:41
5.0 / ۵
4312
تگهای خبر: سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تلاش ده ها امدادگر برای نجات غارنوردان محبوس در كوه های لهستان
نظر شما در مورد تلاش ده ها امدادگر برای نجات غارنوردان محبوس در كوه های لهستان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها