چاپگرهای سه بعدی كه راه می روند و پرواز می كنند!

چاپگرهای سه بعدی كه راه می روند و پرواز می كنند! به گزارش برتریها یك شركت انگلیسی می خواهد چاپگرهای سه بعدی را به توانایی راه رفتن، شنا و پرواز كردن مجهز كند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، شركت انگلیسی "بریك د گرید" (Break the Grid) در نظر دارد برنامه ای را برای كمك به محیط زیست و ترمیم صدمه های وارد شده به آن آغاز كند. این شركت می خواهد چاپگرهای سه بعدی را به توانایی مسیریابی خودكار مجهز كند.
گروه هایی كه در این شركت با یكدیگر همكاری می كنند، تلاش دارند تا چاپگرهای سه بعدی را به ربات هایی تبدیل كنند كه توانایی خزیدن، شنا كردن و حتی پرواز كردن دارند. آنها سه نوع ربات طراحی نموده اند كه هركدام با یك هدف خاص عرضه می شوند.
چاپگر سه بعدی خزنده می تواند به سرعت در سراسر جاده ها حركت نماید و شكاف های جاده را بپوشاند.


چاپگر شناگر، چسب را با ماسه كف اقیانوس تركیب می كند تا برای محافظت از ساحل، صخره های مصنوعی بسازد.


چاپگر پرنده هم می تواند برای گذاشتن عایق های حرارتی به كار رود.


باآنكه این چاپگرهای رباتیك هنوز فقط در حد طراحی هستند، اما "كاسپر جنسن" (Kasper Jensen)، بنیان گذار شركت طراح این پروژه باور دارد كه چاپگرهای رباتیك، حتی قابلیت بیرون رفتن از این سیاره را هم خواهند داشت.
وی در اینباره اظهار داشت: ورود چاپگرهای سه بعدی به چالش هایی از این دست، می تواند تحول قابل ملاحظه ای در ساخت آنها ایجاد كند. ما می توانیم با مجهز كردن چاپگرهای سه بعدی به توانایی های خزیدن، شنا و پرواز كردن، امكان مقابله با تهدیدات مربوط به محیط زیست را با كمترین هزینه فراهم نماییم.1398/06/02
13:25:59
5.0 / ۵
4857
تگهای خبر: شركت , طراحی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چاپگرهای سه بعدی كه راه می روند و پرواز می كنند!
نظر شما در مورد چاپگرهای سه بعدی كه راه می روند و پرواز می كنند!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها