قبوض كاغذی برق در ۱۲ استان حذف شد

قبوض كاغذی برق در ۱۲ استان حذف شد به گزارش برتریها مدیركل دفتر مدیریت مصرف و امور مشتركین توانیر با اشاره به این كه قبوض كاغذی در 12 استان كشور حذف گردیده است، اظهار داشت: از میان 36 میلیون مشترك برق كشور تابحال اطلاعات بیشتر از 30 میلیون مشترك برای حذف قبوض كاغذی جمع آوری شده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، هادی مدقق، با اشاره به این كه تابحال اطلاعات حدود ۸۴ درصد مشتركان برق كشور به منظور حذف قبوض كاغذی در سامانه ثبت شده است، افزود: برمبنای آخرین ارزیابی صورت گرفته تابحال در استان های سیستان و بلوچستان، فارس، كرمان، خراسان جنوبی، یزد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، اصفهان، كردستان، زنجان و خراسان شمالی بیشتر از ۹۰ درصد مشتركان اطلاعات خودرا ثبت كرده اند و قبوض كاغذی در این مناطق بطور كامل حذف گردیده است.
او اضافه كرد: همین طور بین ۷۰ تا ۹۰ درصد مشتركان در استان های خوزستان، سمنان، گلستان، مازندران، قم، البرز، قزوین، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، لرستان، بوشهر، كهگیلویه و بویراحمد به این طرح پیوسته اند و این میزان در استان های ایلام، كرمانشاه، مركزی و كلانشهر مشهد ۵۰ تا ۷۰ درصد است.
وی با تاكید بر اینكه از شروع مهرماه هیچ قبض كاغذی برق در كشور توزیع نخواهد شد، اضافه كرد: مشتركان باقی مانده در سراسر كشور می توانند تا نیمه شهریورماه با ارسال شناسه قبض به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ شماره خودرا در سامانه مربوطه ثبت و بعد از این قبوض خودرا به صورت الكترونیكی دریافت نمایند.
مدقق با تاكید بر اینكه حذف قبوض كاغذی برق مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال می شود، افزود: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا از محل كاغذی كه در این راستا صرفه جویی می شود، برای ۱۰۰ هزار دانش آموز مناطق محروم وسایل آموزشی تامین گردد.
منبع:

1398/06/09
19:13:47
5.0 / ۵
4146
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قبوض كاغذی برق در ۱۲ استان حذف شد
نظر شما در مورد قبوض كاغذی برق در ۱۲ استان حذف شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها