دستگیری عاملان آتش زدن پسر جوان در پارك

دستگیری عاملان آتش زدن پسر جوان در پارك برتریها: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عاملان جنایت «پارك كودك» كه دوست خودرا آتش زده بودند، آگاهی داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا سرهنگ كارآگاه علی گودرزی، درباره جرئیات وقوع این جنایت اظهار نمود: روز دهم تیر ماه سال جاری شهروندان با مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفتند و اعلام نمودند كه وقوع یك حریق عمدی، منجر به جراحت شدید جوان ۳۰ساله ای شده است كه به دنبال اعلام این مساله بلافاصله ماموران كلانتری ۱۷۹ به محل اعلام شده در «پارك كودك» اعزام شدند.
وی با اشاره به اینكه ماموران به سرعت به محل اعزام شدند و در مشاهدات اولیه اظهارات شهروندانی كه با پلیس تماس گرفته بودند را تایید كردند، اظهار داشت: نیروهای مركز فوریت های پزشكی نیز در محل حضور داشتند و این جوان را به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل كردند. ماموران نیز به بیمارستان رفتند و در محل بیمارستان تحقیقات اولیه را با طرح پرسش هایی از یكی از دوستان این جوان به نام «محسن» كه یكی از شاهدان عینی این اتفاق بود، آغاز كردند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت در ادامه درباره اظهارات محسن اظهار داشت: وی به ماموران پلیس اظهار داشت كه ساعت ۱۲ ظهر كه با دوستش «شاهد»، كه بر اثر این حریق مجروح شده بود، در پارك نشسته بوده كه دو نفر از دوستان مشترك شان با اسامی «سعید» و «شادمهر» كه ۳۳سال دارند، به سمتشان می روند. سعید با شاهد گفت و گو می كند اما بعد از گذشت پنج دقیقه آغاز به مشاجره می كنند. محسن در ادامه نیز اظهار نمود كه سعید به شاهد می گفته كه پولش را پس بدهد و شاهد نیز درخواست می كرده كه كمی به او فرصت بدهد. بعد از آن كه مشاجره بین آنها شدیدتر می شود، شادمهر یك شیشه نوشابه حاوی بنزین را روی شاهد می ریزد و او را آتش می زند.
سرهنگ گودرزی با اشاره به اینكه مأموران كلانتری بعد از شنیدن اظهارات شاهد عینی ماجرا، اطلاعات بدست آمده را در اختیار دادیار شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران قرار دادند، اظهار داشت: دستگیری دو نفر عامل حریق در دستور كار مأمورین قرار گرفت و سرانجام روز ۱۱ تیرماه هر دو متهم در محدوده خلیج شناسایی و دستگیر شدند. با انتقال سعید و شادمهر به كلانتری، در تحقیقات صورت گرفته، هر دو ضمن انكار آتش زدن عمدی دوستشان مدعی بودند كه مجروح در حال مصرف مواد مخدر بوده و این اتفاق یك حادثه بوده است.
معاون جنایی پلیس پایتخت در ادامه اظهار داشت: در همین حین مجروح به سبب سوختگی شدید ۵۰ درصدی، روز ۱۶ تیرماه فوت كرده و پرونده با سوژه «حریق عمدی منجر به فوت» برای رسیدگی تخصصی، با دستور دادیار پرونده به همراه متهمان در اختیار كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در تحقیقات پلیسی صورت گرفته از متهمان، این افراد همچنان هرگونه حریق عمدی را انكار می كردند، اما با انجام اقدامات پلیسی و با بهره گیری از روش های علمی كشف جرم و ارائه مدارك و مستندات، متهمان كه چاره ای جز بیان حقیقت را نداشتند، روز ۱۱ شهریور به جرم خود اعتراف كردند.
وی افزود: در تحقیقات انجام شده از متهمان، سعید اظهار نمود كه حدود یك هفته پیش از این اتفاق، یك دستگاه گوشی موبایل هوشمند با ارزش تقریبی دو میلیون تومان را به مقتول فروخته بوده، اما او هزینه اش را پرداخت نمی كرده است. سعید هم به جهت اینكه او را تهدید كند یك بطری نوشابه را پر از بنزین كرده و روی مقتول می ریزد و او را به آتش می كشد. وی در دیگر اظهارات خود نیز مدعی بود كه فكر نمی كرده شاهد فوت كند.
بگفته معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با عنایت به اعتراف صریح هر دو متهم به انگیزه اختلاف شخصی و مالی با مقتول و ایجاد حریق عمدی منجر به فوت، متهمان با صدور قرار قانونی از طرف دادیار شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، جهت انجام تحقیقات تكمیلی در اختیار كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
منبع:

1398/06/12
18:59:02
5.0 / ۵
5152
تگهای خبر: پایتخت , علم , گوشی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگیری عاملان آتش زدن پسر جوان در پارك
نظر شما در مورد دستگیری عاملان آتش زدن پسر جوان در پارك
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها