دفاتری كه از اطلاعات حجاج سوءاستفاده كردند، تعلیق شدند

دفاتری كه از اطلاعات حجاج سوءاستفاده كردند، تعلیق شدند برتریها: 200 دفتر فروش مربوط به اپراتورها به سبب تخلف در ارائه سیمكارت بلاعوض برای حجاج به منظور سوءاستفاده از آن برای رجیستری گوشی قاچاق تعلیق شدند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بعد از اجرای طرح رجیستری، بعضی از فروشندگان سودجو در بازار مبادرت به افزایش قیمت گوشی با این بهانه كردند، در صورتیكه مسئولان بارها اعلام كردند رجیستری هزینه ای ندارد و نباید موجب افزایش قیمت شود. از طرفی در یك سال گذشته، سوژه افزایش نرخ ارز نیز با عنایت به ماهیت وارداتی بودن گوشیها، سبب افزایش دو تا سه برابری قیمت گوشیها شد.
واردات گوشیهای مسافری با هزینه ی پایین تر، سبب شد سودجویان كه مسافر نبودند هم از این امكان فراهم شده كه با استفاده از كارت ملی، امكان واردات یك گوشی وجود داشت، استفاده كنند. در مقطعی شرایط این طور بود كه قاچاقچی بارش را بدون ثبت سفارش به صورت قاچاق وارد كشور می كرد و با عنوان گوشی مسافری می توانست كد رجیستری بگیرد.
به همین دلیل بعد از مدتی، این روند شكل صحیح تری به خود گرفت؛ همانطور كه محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار نمود كه سوژه وصل سیستم سامانه نیروی انتظامی به گمرك مطرح است كه باید اتفاق می افتاد. قرار بود این اتصال برای مشخص شدن دقیق واردات گوشی بوسیله مسافر صورت بگیرد، نه این كه به اسم بار مسافر، بتوان خارج از روال های مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت، گوشی وارد كرد.
اما سوژه واردات گوشی مسافری توسط كسانی كه واقعا مسافر نبودند و از اطلاعات مسافران سوءاستفاده كردند، به اینجا ختم نشد. بااینكه با اتصال سامانه های نیروی انتظامی و گمرك، دیگر فقط كارت ملی برای واردات گوشی مسافری كافی نیست و مسافر واقعی می تواند از این امكان استفاده نماید، برخی با گرفتن اطلاعات مسافران، مبادرت به واردات گوشی به اسم آنها كرده اند و وزیر ارتباطات بتازگی در صفحه توییتر خود از كلاهبرداری عده ای كه به حاجیان امسال سیمكارت بلاعوض داده اند و از مدارك آنها سوءاستفاده و گوشی قاچاق ثبت كرده اند آگاهی داد.
جهرمی در صفحه توییتر خود نوشت «عده ای كلاهبردار به حاجیان امسال سیمكارت بلاعوض داده اند، سپس از مدارك آنها سوءاستفاده كرده و گوشی قاچاق ثبت كرده اند. ولی انگار ما را نشناخته اند. خواهند دید كه حق الناس گفتن های ما الكی نیست. با دزدی مبارزه می نماییم چه بزرگ باشد و چه كوچك».
رضا باقری اصل - دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات - نیز با اشاره به این اظهارات وزیر در توییتر خود نوشته است: دفاتری كه به اطلاعات حاجیان دست درازی كردند را ضمن تعلیق یا انحلال طبق ماده ۲۵ قانون جرایم كامپیوتری ۷۵۳ مجازات و مواد ۱۹ و ۲۰ مسئولیت اشخاص حقوقی به مراجع قضایی معرفی كنید.
دفاتر فروش خاطی تعلیق شدند
در این راستا حسین فلاح جوشقانی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز در اینستاگرام خود نوشت: ۲۰۰ دفتر فروش مربوط به اپراتورها به سبب تخلف در ارائه سیمكارت بلاعوض برای حجاج به منظور سوءاستفاده از آن برای رجیستری گوشی قاچاق تعلیق شدند.
او با اشاره به اینكه پشتیبانی از اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات یكی از وظایف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بعنوان رگولاتور بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات كشور است، اضافه كرد: اما در سوی دیگر پشتیبانی از حقوق مردم و حفظ و پیگیری حق الناس از اصولی است كه همواره وزیر ارتباطات تاكید ویژه ای بر آن دارند و من و همكارانم نیز در مجموعه وزارت ارتباطات درباره پیگیری و تحقق آن به هیچ عنوان كوتاه نمی آییم.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همین طور اشاره كرد: از مردم نیز می خواهم كه به منظور پیش گیری از سوءاستفاده، مدارك شناسایی خود مانند پاسپورت را در اختیار سایر افراد یا دفاتر مسافرتی قرار ندهند.
منبع:

1398/06/15
23:18:57
5.0 / ۵
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دفاتری كه از اطلاعات حجاج سوءاستفاده كردند، تعلیق شدند
نظر شما در مورد دفاتری كه از اطلاعات حجاج سوءاستفاده كردند، تعلیق شدند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها