تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پاركینسون

تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پاركینسون برتریها: ورزش منظم به مدت شش ماه در منزل تاثیر بیشتری بر بهبود بیماری پاركینسون نسبت به تاثیر دارویی دارد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، این تحقیق توسط سازمان تحقیقات سلامت و توسعه هلند انجام شده است. پژوهشگران، شركت كنندگان را به دو گروه تقسیم كردند و به هر یك از گروه ها برنامه انگیزشی با پاداش ارائه شد.
گروه كنترل فقط تمرینات كششی انجام دادند، در صورتیكه به گروه آزمایشی حداقل 30 مرتبه در هفته تمرین دوچرخه ثابت در خانه و حداقل 3 مرتبه ورزش هفتگی داده شد.
دوچرخه های ورزشی گروه آزمایش به بازی های انگیزشی مجهز شده بود تا این برنامه برای شركت كنندگان سرگرم كننده تر و چالش برانگیزتر شود. بعنوان مثال، شركت كنندگان در مقابل گروهی از دوچرخه سواران رقابت می كردند كه این بازی با سیستم ضربان قلب افراد هماهنگ بود.
شركت كنندگان با انگیزه 3 مرتبه در هفته و به مدت 6 ماه، ورزش دوچرخه سواری را انجام دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد بیماران از نظر قلبی و عروقی و حركتی بطور قابل توجهی بهتر شده بودند كه این مورد از خاصیت های قابل توجه در این تحقیق بود. این نتایج تاثیری بیشتر از تاثیر چندین دارو در درمان بیماری پاركینسون داشت.
دكتر نیكولین وان اظهار نمود: از انجام تمرین های ورزشی توسط افراد مبتلا به پاركینسون بسیار خوشحال شدیم و این ورزش تاثیر زیادی بر ناتوانی حركتی آنها داشت. این تمرین دوچرخه سواری در خانه انجام می شود و بیماران به راحتی می توانند آنرا انجام دهند.
پروفسور باس بلوم محقق اصلی این تحقیق اظهار نمود: نتیجه این مطالعه بسیار مهم می باشد و در آینده بر تاثیرگذاری دوچرخه سواری طولانی مدت بر كند شدن پیشرفت بیماری تحقیق خواهد شد. این تحقیق الهام بخش دیگر تحقیقات در زمینه تاثیر ورزش بر بهبود سایر بیماری ها خواهد بود.

نتایج این تحقیق در نشریه The Lancet Neurologyمنتشر شده است.

1398/06/23
21:33:00
5.0 / ۵
4723
تگهای خبر: پژوهش , سیستم , شركت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پاركینسون
نظر شما در مورد تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پاركینسون
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها