در حاشیه جلسه دولت

وزیر آموزش و پرورش: با كمبود 100 هزار معلم مواجه هستیم

وزیر آموزش و پرورش: با كمبود 100 هزار معلم مواجه هستیم به گزارش برتریها وزیر آموزش و پرورش با اشاره به كمبود یكصد هزار معلم اشاره كرد: با پیش بینی های انجام شده امیدواریم در ابتدای مهر كلاسی بدون دبیر نباشد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی قبل از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت كمبود معلمان در كشور اظهار نمود: هم اكنون با كمبود حدود 100 هزار معلم در كل كشور مواجه هستیم كه پیش بینی شده این كمبود بوسیله بكارگیری معلمان حق التدریس، آموزش یاران و پیش دبستانی ها و همین طور خروجی های دانشگاه فرهنگیان تامین گردد. امیدواریم در ابتدای مهر كلاسی بدون معلم نباشد.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره كاهش میزان سرانه آموزشی كشور نسبت به سایر كشورهای در حال توسعه اظهار داشت: هم در فضای آموزشی مشاهده می نماییم كه متوسط سرانه كشور پایین است و هم در زمینه سهم از تولید ناخالص داخلی با این كمبود مواجه هستیم كه در هر دو مورد باید ارتقاهای لازم صورت بگیرد. امیدواریم با پیش بینی های كه در سند تحول انجام شده است به تدریج منابع مورد نیازمان در این خصوص تامین گردد.
وزیر آموزش و پرورش اشاره كرد: ما در جستجوی پایدار كردن منابع آموزش و پرورش هستیم و معتقدیم كه آموزش و پرورش نباید دغدغه منابع داشته باشد بلكه فقط باید به كیفیت آموزش فكر كند.
حاجی میرزایی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت تامین كتاب های درسی نیز اظهار نمود: تمام كتاب های درسی مورد نیاز در كشور توزیع شده و بخش مهمی از دانش آموزان نیز تا كنون كتب مورد نیاز خودرا تامین كرده اند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اظهارات مسئولان بنیاد شهید درباب عدم اقدام آموزش و پرورش به خرید مدارس تحت تملك خود و تخلیه بعضی از این مدارس اظهار نمود: ما با بنیاد شهید توافق كرده ایم و قرارداد اجاره با تمام املاكی كه تملك آنها با بنیاد شهید بوده امضا شده است. درباره مدارس تخلیه شده نیز هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت.
منبع:

1398/06/27
14:26:36
5.0 / ۵
4615
تگهای خبر: تولید , خرید , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وزیر آموزش و پرورش: با كمبود 100 هزار معلم مواجه هستیم
نظر شما در مورد وزیر آموزش و پرورش: با كمبود 100 هزار معلم مواجه هستیم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها