واكنش شهرداری تهران به درخواست حذف فیلتر دوده، تعویض كاتالیست ۳۰۰۰ تاكسی

واكنش شهرداری تهران به درخواست حذف فیلتر دوده، تعویض كاتالیست ۳۰۰۰ تاكسی به گزارش برتریها معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران ضمن واكنش به درخواست یكی از خودروسازان در خصوص حذف فیلتر دوده، در عین حال از تعویض كاتالیست های ۳هزار دستگاه تاكسی در جهت توسعه هوای پاك اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محسن پورسید آقایی ظهر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از طرح تعویض كاتالیست فرسوده تاكسی های پایتخت با بیان این كه آلودگی محیط زیست همچون نتایج ناخواسته تكنولوژی است و خودرو ها یكی از منابع اصلی تولید آلاینده های هوا و ایجاد پدیده های ثانویه همچون وارونگی دما هستند، اظهار داشت: استفاده از تمامی سازوكارها و ابزارهایی كه در جهت كاهش آلودگی های زیست محیطی كمك می نماید، همواره مورد توجه شهرداری تهران قرار گرفته است.
وی با بیان این كه یكی از ابزار یا تكنیك ها كاربرد مبدل های كاتالیستی در راه اگزوز خودرو است كه برپایه آن سه تركیب مضر خروجی از موتورها یعنی هیدروكربن ها، اكسیدهای نیتروژن و مونوكسید كربن به تركیب های بی ضرر تبدیل می شوند، اظهار داشت: همه ساله با شروع مهر ماه یكی از دغدغه های مدیریت شهری یعنی افزایش آلودگی هوا قوت می گیرد كه در نظر داریم با عنایت به موفقیت سال قبل در كسب هوای پاك، طرح تعویض كاتالیست های فرسوده تاكسی ها را با هدف پیشگیری از آلودگی هوا اجرایی نماییم.
وی با بیان این كه در این طرح تعویض كاتالیست ۳ هزار تاكسی در دستور كار قرار گرفته است، اظهار داشت: قراردادی با یك شركت تولیدی داخلی منعقد كردیم تا از این پس تاكسی هایی كه برای دریافت معاینه فنی رجوع می كنند اما به علت فرسودگی كاتالیست نمی توانند استانداردها را پاس كنند، نسبت به تعویض كاتالیستش اقدام گردد.
وی با بیان این كه ۳۰ درصد قیمت كاتالیست یعنی حدود ۴۰۰ هزار تومان را شهرداری تهران به صورت مجانی پرداخت می كند، اظهار داشت: اگر تاكسی بتواند معاینه فنی برتر را پاس كند می تواند مشمول ۲۰ درصد تخفیف در بهای كل خدمات تاكسیرانی شود.
پورسیدآقایی با بیان این كه برای خودرو های پژو با در نظر گرفتن كمك ۴۰۰ هزار تومانی شهرداری، رانندگان باید ۸۰۰ هزار تومان دیگر پرداخت كنند، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در زمستان جاری هوای سالم تر داشته باشیم.
وی با بیان این كه سقف اعتبار تعویض كاتالیست برای سه هزار دستگاه تاكسی است، در مورد تهمیدات شهرداری تهران برای شروع سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: با شروع فصل مهر ماه با برنامه ریزی های صورت گرفته و بازگشت به سرویس قطارهایی كه دارای نواقصی بودند، از فردا سرفاصله قطارهای خطوط یك، دو و چهار مترو به ۳.۵ دقیقه كاسته می شود و ظرفیت مترو ۱۵ درصد افزایش می یابد.
وی در مورد شناور شدن ساعات كار اداری هم با بیان این كه برپایه بخشنامه ساعات كار اداری تا ۹ بامداد شناور است، در مورد درخواست ایران خودرو دیزل برای حذف فیلتر دوده، اظهار داشت: نظر مساعد دولت در خصوص فروش خودرو های دیزلی فاقد فیلتر دوده می تواند در آینده مشكلاتی را ایجاد كند.
پورسیدآقایی اظهار داشت: ما از شركت تولید كننده كاتالیست تاكسی هایمان سوال پرسیدیم كه چرا در مورد خودرو های دیزلی كاری نمی كنید و آنها عنوان داشتند كه هیچ قراردادی با ما بسته نشده و از ما نخواستند كه در جهت كاهش آلایندگی خودرو های دیزلی كاری نماییم. این هوا را خودمان و فرزندان مان استنشاق می نماییم و نمی توانیم به بهانه های مختلف همچون تحریم ها، هوای پاك را نادیده بگیریم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص گزارش شركت كنترل كیفیت هوا در مورد وجود گوگرد در بنزین تهران اظهار داشت: شركت كنترل كیفیت هوا نمونه گیری هایی را از برخی پمپ بنزین ها انجام داده و برپایه آن نمونه ها، اعلام نموده است كه وضعیت بنزین مناسب نمی باشد، اما شركت نفت اعلام نمود كه این نمونه ها برای فصل بهار و نه تابستان است و الان هم این مشكل برطرف شده است و شركت كنترل كیفیت هوا در حال دریافت نمونه گیری های بیشتر است تا متوجه شویم كه بنزین برپایه استاندارد است یا نه؟1398/06/31
15:04:20
5.0 / ۵
4118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد واكنش شهرداری تهران به درخواست حذف فیلتر دوده، تعویض كاتالیست ۳۰۰۰ تاكسی
نظر شما در مورد واكنش شهرداری تهران به درخواست حذف فیلتر دوده، تعویض كاتالیست ۳۰۰۰ تاكسی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها