حاجی میرزایی در دیدار با دبیرشورای عالی حوزه های علمیه كشور اظهاركرد

لزوم هماهنگی بین خانواده و مدرسه برای تربیت دانش آموزان

لزوم هماهنگی بین خانواده و مدرسه برای تربیت دانش آموزان به گزارش برتریها وزیر آموزش پرورش بر لزوم هماهنگی بین خانواده و مدرسه برای تربیت دانش آموزان در ساحت های مختلف تاكید نمود.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مسافرت به قم و در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورایعالی حوزه های علمیه كشور، اظهار نمود: در شروع سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت قرار داریم و سال تحصیلی در۱۱۰ هزار مدرسه كشور با ۷۷۷ هزار معلم كار نظام تعلیم و تربیت در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ شروع شده است.
وی با اشاره به بازسازی مدارس در استان های سیل زده و زلزله زده اظهار داشت: همه دانش آموزان این استان ها در كلاس درس حاضر شده اند و با تلاش و كوشش همكارانم كمبود ۱۰۷ هزار معلم جبران شده است.
حاجی میرزایی مهمترین مأموریت آموزش و پرورش را اجرای سند تحول بنیادین دانست و اظهار داشت: تلاش سند تحول این است كه از حافظه محوری به سمت تربیت دانش آموزان میل كنند و برپایه همكاریهای حوزه و دانشگاه این سند بر مبنای مبانی دینی طراحی شده است.
وی ادامه داد: تربیت در سند تحول در ساحت های مختلف زیستی، اعتقادی، اخلاقی، بدنی و اجتماعی و.... دیده شده كه سبب تربیت انسان های توانمند خواهد شد.
وی با اشاره به اجرایی شدن سند تحول با استفاده از زیر نظام های سند تحول اظهار داشت: توانمند سازی معلمان یكی از محورهای سند تحول است و اعتقاد داریم معلمان اصلی ترین بخش تعلیم و تربیت هستند و معلمان می توانند تمام كاستی های موجود در آموزش و پرورش را جبران كنند. همینطور تربیت در ساحت های مختلف ضرورت هماهنگی بین خانواده و مدرسه را ایجاب می كند.
وزیر آموزش خاطرنشان كرد: پیوند خوردن اجرای سند تحول آموزش و پرورش با سایر بخش های جامعه و توسعه شركای آموزش و پرورش برای اجرای سند تحول نیازمند است تا همه دستگاه ها در ساختن انسان هایی توانمند برای كشورمان سهیم شوند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، آیت الله حسینی بوشهری، دبیر شورایعالی حوزه های علمیه كشور با اشاره به ایام دوره اسارت خاندان امام حسین(ع)و هفته گرامیداشت دفاع مقدس اظهاركرد: معلمان كلاس درس خویش را به جبهه ها و سنگرها بردند بنابراین این جانفشانی ها سبب پیروزی ما بر دشمن بعثی شد.
وی تحول بنیادین را با سند تحول امكان پذیر دانست و اظهار داشت: ما به اسناد بالادستی خود می بالیم اما روزمرگی اجازه استفاده از اسناد بالادستی را نمی دهد.
وی با اشاره به اینكه پیاده كردن سندتحول نیازمند فضای آرام است، اظهاركرد: معلم نباید دغدغه ای جز تعلیم و تربیت داشته باشد و معلمان خصوصا از نظر رفتاری می توانند بر دانش آموزان و حتی تمام خانواده وی تاثیر بگذارند، بنابراین نقش كلیدی معلم و تربیت معلم الزامی است.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینكه سرمایه گذاری در تربیت معلمان و دوره های ضمن خدمت برای نظام تعلیم و تربیت الزامی است، اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و باید فرهنگی هم بماند و آموزش و پرورش پایه و اساس هر حركتی است كه در جامعه می خواهد شكل بگیرد.
وی با اشاره به رسیدگی به ابعاد تربیتی دانش آموزان اظهار داشت: به پرسش های دانش آموزان و شبهات آنها پاسخ دهید كه اگر این كار را نكنید این پرسش ها جای دیگری خواهد رفت و پاسخ خویش را خواهد یافت.
منبع:

1398/07/04
20:37:02
5.0 / ۵
4100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم هماهنگی بین خانواده و مدرسه برای تربیت دانش آموزان
نظر شما در مورد لزوم هماهنگی بین خانواده و مدرسه برای تربیت دانش آموزان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها