لایك فیسبوك حذف شد

لایك فیسبوك حذف شد به گزارش برتریها فیسبوك پروژه آزمایشی حذف لایك از پلت فرم این شبكه اجتماعی را در استرالیا هم اجرایی كرد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، مدتها بود كه اخبار و شایعات مختلفی بر سر احتمال حذف قابلیت لایك در پلت فرم شبكه اجتماعی فیسبوك به گوش می رسید كه حالا به نظر می آید همه آنها واقعیت داشتند چونكه گزارش ها حاكیست كه این شركت پروژه حذف لایك را به صورت آزمایشی در استرالیا هم آغاز كرده است تا در صورت استقبال كاربران، آنرا به صورت یك قابلیت همگانی در سراسر جهان تغییر دهد.
خیلی از منتقدان پیش تر عنوان كرده بودند كه نمایش تعداد لایك ها و كامنت های افراد در زیر پست های به اشتراك گذاشته كاربران در شبكه های اجتماعی هیچ نكته مثبتی ندارد و تنها از لحاظ روحی در آنها حالتی وسواس گونه برای جذب تعداد لایك های بیشتر بوجود می آورد.
طبق گزارش گاردین، فیسبوك هم به نظر می آید پس از بررسی های فراوان تصمیم گرفته است به صورت آزمایشی حذف لایك را از پلت فرم خود به صورت آزمایشی عملی و اجرا نماید. گفته می شود این شركت هنوز هیچ برنامه ای برای اعمال نهایی این محدودیت در سایر كشورهای جهان ندارد.
بدین ترتیب كاربران استرالیایی در فیسبوك از این پس می توانند پست های دوستان خویش را لایك كنند اما قادر نخواهند بود كه تعداد لایك های پست موردنظر و همینطور كسانی كه آنرا لایك كرده یا واكنش نشان داده اند، را مشاهده كنند و این اطلاعات تنها برای كسی كه پست مذكور را به اشتراك گذاشته و صاحب پروفایل است، قابل مشاهده خواهد بود.
سخنگوی فیسبوك در اینباره خاطرنشان كرده است كه پروژه آزمایشی حذف قابلیت لایك بدین منظور است تا طراحان این شركت دریابند آیا حذف چنین امكانی به بهبود و ارتقای تجربه كاربران در شبكه های اجتماعی منجر می شود یا خیر. در صورتیكه این پروژه موفقیت آمیز باشد، بدون شك برای سایر كشورها هم اعمال خواهد شد.
فیسبوك چند ماه پیش بود كه این پروژه را در كانادا كلید زد و پس از آن اعلام نمود كه در بعضی دیگر از كشورها نظیر استرالیا، برزیل، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و نیوزلند آنرا امتحان و اجرایی خواهد نمود.1398/07/06
18:10:45
5.0 / ۵
4646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لایك فیسبوك حذف شد
نظر شما در مورد لایك فیسبوك حذف شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها